Dünya Çete çökertildi Bir bebek 1187 dolar

Peru'da bebek satan çete çökertildi: Bir bebek 1187 dolar!​

Çete çökertildi: Bir bebek 1187 dolar!

Peru'da bebek satan çete çökertildi. Aralarında bir jinekolog bir de çocuk doktorunun bulunduğu çete üyeleri bir bebeği 1187 dolara satmış. Çetenin gözaltına alınan üyeleri arasında eski emniyet genel müdürü de var.

Haber Merkezi AA
Bebek.
Bebek.

Peru'nun güneyinde bebek satan çete polis operasyonuyla çökertildi.

BBC'nin haberine göre, Arequipa kentinde yaklaşık 500 polis memurunun 18 adrese düzenlediği eş zamanlı operasyonda, aralarında eski emniyet genel müdürü General Raul Becerra'ın da bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı.

Çetenin, yoksul kadınları para karşılığı bebeklerini vermeye ikna ettiği ve bebekleri büyük kazanç sağlayarak üçüncü kişilere sattığı iddia ediliyor.

Operasyonlarda 5 aylık bir bebeğin kurtarıldığı da belirtildi.

Bebeklerin evlat edinmek isteyen yabancı ailelere veya organ kaçakçılığı yapan çetelere satılıp satılmadığı soruşturuluyor.

Jinekolog ve çocuk doktoru da var

Gözaltına alınanlar arasında bir jinekolog ve çocuk hastalıkları uzmanı da bulunuyor.

Peru'da bebek satan çetenin üyeleri.

Bir bebeği 1187 dolara satmışlar!

Yetkililere göre çete, çocuklarına bakamayacakları gerekçesiyle kürtaj yapmayı düşünen kadınların peşine düşüyor ve kadınlara çocuklarını doğurup kendilerine verme karşılığında para teklif ediyor, sonrasında bu bebekleri çok büyük kâr oranlarıyla satıyor.

Bebeklerin 4 bin Peru nuevo solüne (1.187 dolar) satıldığı tahmin ediliyor.

Polisler evlat edinmek isteyen yabancı çiftlere veya organ ticareti çetelerine satılmış bebeklerin de izini sürmeye çalışıyor.

Operasyonda gözaltına alınanlar arasında bir jinekolog ve bir çocuk doktoru da bulunuyor.

Üç kadın ise yoksul kadınları örgütün ağına düşürme suçunu işleme şüphesiyle gözaltında.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.