|

Clinton destek için meydanlarda

Eski başkan Bill Clinton, ABD Başkanlığı için adaylığını açıklayan eşi Hillary Clinton'a destek vermek için miting düzenledi. Clinton Trump'ı eleştirirken yaptığı Müslüman karşıtı ve ırkçı açıklamaların Amerika'nın değerleriyle örtüşmediğini söyledi.

Yeni Şafak
09:24 - 5/01/2016 الثلاثاء
Güncelleme: 10:09 - 5/01/2016 الثلاثاء
AA

ABD'nin 42. başkanı Bill Clinton, eşi Hillary Clinton'un başkanlık yarışına destek vermek amacıyla tekrar seçim meydanlarına indi.


1993-2001 arasında başkanlık yapan Bill Clinton, New Hampshire eyaletinde bulunan Nashua Üniversitesinde konuştu. Eski başkan Clinton konuşmasında, kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri için Demokrat Parti'den aday adayı olan eşi Hillary Clinton ile evliliklerinin ilk dönemlerine ait anılarını paylaştı.Bill Clinton yaptığı konuşmada eşinin insani yönlerini ön plana çıkartarak, "mükemmel bir eş" ifadesini kullandı. Clinton, "Hillary inanılmaz bir insandır, dokunduğu her şeyi daha iyi yaptı" dedi.Konuşmasında Cumhuriyetçiler'in güçlü adayı emlak milyarderi Donald Trump'ın Müslümanların fişlenmesi yönündeki sözlerine de atıfta bulunan Clinton, Amerika'nın değerlerinin bu görüşlerle örtüşmediğini belirtti.Clinton, "Fakat biz yaşadığımız bu bölgeden kaçmak istemiyoruz. Amerika, herkesi kucaklayan, kendisine davranılmasını istediği gibi diğerlerine davranan insanların ülkesidir. Hukuka uyan ve birlikte yaşamayı kabul edenlerin ülkesidir" ifadesini kullandı.Clinton, Cumhuriyetçi adayların seçim söylemlerini Müslümanlar üzerine kurmasını eleştirdi.


#Bill Clinton
#Hillary Clinton
#abd başkanlık seçimleri
٪d سنوات قبل