Dünya Decathlondanmülteciye kano yok

Decathlon’dan mülteciye kano yok!

Fransız spor malzemeleri zinciri Decathlon, Manş Denizi’ni geçmeye çalışan göçmenlerin sıklıkla kullandığı kanoların satışını durdurdu. Yeni bir hayat kurma hayaliyle ülkesini terk etmek zorunda kalan mültecilere yönelik skandal karara tepki yağdı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Decathlon’dan mülteciye kano yok!
Arşiv

Fransız spor malzemeleri zinciri Decathlon’dan, savaş, açlık ve diğer sebeplerden dolayı yeni bir hayat kurma hayaliyle yurdunu terk eden mültecileri hedef alan utanç verici bir adım geldi. Decathlon, göçmen krizi nedeniyle artık Fransa’daki bazı mağazalarında kano satmayacağını duyurdu. Şirket yetkileri, karara gerekçe olarak İngiltere’ye geçmeye çalışan göçmenler tarafından kullanımının artmasını gösterdi ve Fransa’nın kuzeyindeki bazı bölgelerde ürünü satıştan kaldırdı.

Firmadan yapılan açıklamada, “Calais ve Grande-Synthe’deki Decathlon mağazalarında, mevcut koşullar göz önüne alındığında, kano satın almak artık mümkün olmayacak” ifadesine yer verildi. Firma, “Koşullar ne olursa olsun, ürünlerimizi kullanırken müşterilerimizi asla riske atmamaya kararlıyız” diyerek tepkilerin önüne geçmeye çalışsa da, skandal karara tepki yağdı.

Fransa göçmenleri ölüme terk etti
DÜNYA
Fransa göçmenleri ölüme terk etti

Fransa bu cinayetleri örnek alacak: Biz de Atina gibi batıralım
DÜNYA
Fransa bu cinayetleri örnek alacak: Biz de Atina gibi batıralım
Ukrayna’da Rusya ve Batı’dan güç gösterisi: Üç koldan askeri gerilim
Dünya

Ukrayna’da Rusya ve Batı’dan güç gösterisi: Üç koldan askeri gerilim

ABD, NATO ve Rusya arasında geçen hafta diplomasi masasının devrilmesinin ardından, taraflar Ukrayna’da gerilimi artıracak karşılıklı adımlar atıyor. Rusya, askeri yığınak yaptığı Ukrayna sınırında Belarus ile ortak tatbikat yapmaya hazırlanıyor. İngiltere, Ukrayna’ya tanksavar ve eğitim personeli gönderdiğini açıkladı. Kanada özel kuvvetler askerlerinin de Ukrayna’da olduğu iddia edildi. Kiev ise Sovyetler döneminden kalma eski sığınakları yeniliyor.
DEAŞ geri döndü: Terör örgütü Irak ve Suriye’de faaliyetlerini artırdı
Dünya

DEAŞ geri döndü: Terör örgütü Irak ve Suriye’de faaliyetlerini artırdı

ABD’nin bölgeyi dizayn etmek için kullandığı DEAŞ, 2021 yılında resmen geri döndü. Cezaevlerindeki DEAŞ’lıların para karşılığı serbest kalmasıyla terör örgütü hem Irak hem Suriye’de faaliyetlerini arttırdı. Geçen yıl DEAŞ saldırılarında ölenlerin oranı yüzde 28 arttı.
Fotoğraf sanatçısı Coşar Kulaksız: Kalitesiz fotoğraf gözümüze batıyor
Hayat

Fotoğraf sanatçısı Coşar Kulaksız: Kalitesiz fotoğraf gözümüze batıyor

Fotoğraf çekmenin çok kolay ve az maliyetli olduğu günümüz dünyasında dijital fotoğrafçılığı nereye koyacağımızı fotoğraf ustalarıyla konuştuk. Fotoğraf sanatçısı Coşar Kulaksız, “Dijital fotoğraf kalitesizliğe neden olmadı, ama kalitesiz fotoğrafların paylaşımına izin verdiği için gözümüze batıyor” ifadeleriyle durumu özetledi. Teknolojinin gelişimiyle çeşitliliğin artması ise gelecek için umut verici olarak görülüyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.