Dünya Devlet başkanını paralı askerler öldürmüş

Devlet başkanını paralı askerler öldürmüş

Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise suikastına karışan 4 kişi öldürüldü. Başbakan Claude Joseph, Moise’yi evinde öldüren saldırganların yabancı paralı askerler olduğunu, İngilizce ve İspanyolca konuştuklarını söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Devlet başkanını paralı askerler öldürmüş
Jovenel Moise

Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise’ye suikast düzenleyenlere gerçekleştirilen operasyonda 4 kişi öldürüldü, 2 kişi gözaltına alındı. Haiti güvenlik güçleri, Moise’yi öldüren saldırganları yakalamak amacıyla düzenledikleri operasyon sonucu , 4 silahlı kişinin etkisiz hale getirildiğini, 2 kişinin de gözaltına alındığını açıkladı. Haiti Başbakanı Claude Joseph, saldırganların yabancı paralı askerler olduğunu, İngilizce ve İspanyolca konuştuklarını söyledi. Öte yandan adli tıp raporuna göre Moise’nin bedeninden 12 kurşun çıkarıldı. Haiti’nin 53 yaşındaki Devlet Başkanı Moise, evine bir grup silahlı kişilerce düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmiş, eşi Martine Moise yaralanmıştı.

Eski bir Fransız sömürgesi: Haiti Cumhurbaşkanı 
evinde öldürüldü
DÜNYA
Eski bir Fransız sömürgesi: Haiti Cumhurbaşkanı evinde öldürüldü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.