Dünya Endonezyada uluslararası kahve okulu

Kahve severlere müjde

Endonezya'da uluslararası kahve okulu

Endonezya ve Güney Kore ortaklığında uluslararası kahve okulu açılacak. Endonezya 660 metrik tondan fazla kahve üretmesiyle dünyada 4. sırada yer alıyor.

Haber Merkezi AA
Dünyada 4. sırada yer alan Endonezya, üretilen kahvenin yüzde 90’ını ihraç ediyor.
Dünyada 4. sırada yer alan Endonezya, üretilen kahvenin yüzde 90’ını ihraç ediyor.

Endonezya ve Güney Kore'nin ortak girişimiyle Batı Cava'da uluslararası kahve okulu açılacak.

  • Tempo gazetesinin haberine göre, Batı Cava Valisi Rıdvan Kamil, Güney Kore’deki Sung Kyul Üniversitesinin rektörü olan ve aynı zamanda Uluslararası Kahve Organizasyonuna bağlı temsilcilik görevi yürüten Dong Cheoul Yoon ile Bandung kentinde bir araya geldi.

Güney Kore'den destek

Görüşmede, Batı Cava'nın kahvesi ve bölge turizminin teşviki amacıyla bölgede uluslararası kahve okulu açılması fikrinin benimsendiğini aktaran Kamil, bu konuda Asya'da en çok kahve tüketen ülkelerden biri olan Güney Kore'den destek alacaklarını belirtti.

Yakın zamanda doğal güzelliğe sahip dağlık bir bölgede okul inşası için yer temin edileceğini ifade eden Kamil, bu okulun bölge kahvesinin kalitesini arttıracağını ve ekonomiye katkısı olacağını umduğunu ifade etti.

Dünya kahve üretiminde yıllık 660 bin metrik tondan fazla üretimiyle 4. sırada yer alan Endonezya, üretilen kahvenin yüzde 90’ını ihraç ediyor.

Güney Kore marketlerde poşetleri yasakladı
DÜNYA
Güney Kore marketlerde poşetleri yasakladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.