Dünya Erdoğandan AB açıklaması Müslümanız diye almıyorlar

Erdoğan'dan AB açıklaması: Müslümanız diye almıyorlar

Erdoğan'dan AB açıklaması: Müslümanız diye almıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerine ilişkin mesajlar verdi. Erdoğan, "Türkiye'yi AB'ye almamalarının tek sebebi var: Biz Müslümanız diye almıyorlar. Çunu konuştuğumuzda 'hayır böyle şey olur mu' diyorlar. Bahaneleri nüfusun kalabalık olması. Peki başta niye demediniz? Siz AB olarak eskiden parasal destekleri veriyordunuz. Bir ara genç nüfus falan dediler. Bunların hepsi yalan" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
ARŞİV
ARŞİV

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'nin müzakere sürecinde dürüst olmadığını belirtti.

AA
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Katıldığı canlı yayında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizi, AB'ye almamalarının tek sebebi var: Biz Müslümanız, Müslümanız diye almıyorlar. Çıkın bunu açıklayın. Konuştuğumuzda 'hayır böyle şey olur mu' diyorlar." dedi.

Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

"Avrupalı siyasetçilerin bahaneleri 'nüfusunuz kalabalık olduğu için almıyoruz' diyorlar. Peki başta niye demediniz? Siz AB olarak eskiden parasal destekleri veriyordunuz. Bir ara genç nüfus falan dediler. Bunların hepsi yalan."

Sarkozy ve Merkel fasılları 35'e çıkardı

"AB'ye ben iki yüzlülük demiyorum, çok yüzlülük diyorum. Bir defa dürüst değiller. Yalanı acayip kullanıyorlar. En son mülteciler olayıyla bir taraftan 'Siz 3,5 milyon mülteciyi ülkenizde barındırıyorsunuz, size ne kadar teşekkür etsek azdır, size her türlü desteği vereceğiz' dediler. Şu ana kadar 1 milyar 750 milyon Avro verdiler. Bunu da bize değil uluslararası kuruluşlar vasıtasıyla Kızılay'a, AFAD'a veriyorlar. Bize proje diyorlar? Ne projesi Hatay'a gel kampları gör. Şu anda 310 bin mülteci geri döndü. Bunlara kim bakıyordu? Suriye mi bakıyordu, biz bakıyoruz. Biz devlet olarak oradayız, askerimiz orada. Tüm onların bakımını hala biz yapıyoruz. Bütün AB ile ilgili süreçte fasıl olarak 15 fasıl vardı. Bu 15 faslın olduğu zamanda ben Başbakan olarak liderler zirvesine katılabiliyorum. O zaman da katılan ülkelerin sayısı şimdiki gibi değil, yanılmıyorsam 15 ülkeydi. Sarkozy, Merkel ülkelerinin başına geldi. Bütün bu fasılları 35'e çıkardılar. Diğer taraftan liderler zirvesini ortadan kaldırdılar. Türkiye dışında müzakereye en yakın ülkeleri aldılar, Türkiye'yi almadılar"

Erdoğan: Kaşıkçı cinayetini uluslararası mahkemeye taşıyacağız
GÜNDEM
Erdoğan: Kaşıkçı cinayetini uluslararası mahkemeye taşıyacağız

Erdoğan askerlik düzenlemesinin son halini açıkladı: 6-9-12
GÜNDEM
Erdoğan askerlik düzenlemesinin son halini açıkladı: 6-9-12

Abone Ol Google News
Filistinli Ebu Zeyyad: İnsanların yeni tanıştığı karantina sürecini Filistinliler 72 yıldır yaşıyor
Dünya

Filistinli Ebu Zeyyad: İnsanların yeni tanıştığı karantina sürecini Filistinliler 72 yıldır yaşıyor

Uluslararası Af Örgütü’nün Kudüs Bölge Ofisi Kampanya Yürütme Sorumlusu 29 yaşındaki Ebu Zeyyad, Tel Aviv yönetiminin “güvenlik sebepleri” nedeniyle seyahat yasağına takıldı. İşgal altındaki Batı Şeria'dan çıkılmasına izin verilmeyen Ebu Zeyyad, insanların sağlık nedenleriyle karantinaya girdiklerini, Filistinlilerin ise 1948'den bu yana siyasal sebeplerle adeta bu karantinaya maruz kaldıklarını belirtti. Ebu Zeyyad, İsrail işgalinin sona ermesini, Filistinlilerin barış ve özgür bir şekilde yaşamasını, yaşanan sorunların sona ermesini diledi.
İmamoğlu şimdi de 3 yıl önceki İSKİ projesini sahiplendi
Gündem

İmamoğlu şimdi de 3 yıl önceki İSKİ projesini sahiplendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB Başkanı olduğu dönemde Veysel Eroğlu ile birlikte yaptığı proje ile Haliç'i temizleyerek İstanbul'a nefes aldırmıştı. Ancak CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Haliç'i kendilerinin temizlediğini ima ederek yeni bir çalışma başlattıklarını açıklamıştı. İmamoğlu aradan bir kaç gün geçtikten sonra da Üsküdar'da İSKİ'nin 2017'de yapmaya başladığı 50 milyon liralık projeyi yeniymiş duyurdu. Projeleri yakından takip eden Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, İmamoğlu’nun yaptığı algıyı tek tek çürüttü.
Hamas'tan 10. yılında
Dünya

Hamas'tan 10. yılında "Mavi Marmara' değerlendirmesi: Türkler içindeki kahramanlığı gösterdi

Hamas, Gazze'ye insani yardım götürmek için yola çıkan Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerince yapılan saldırının tam anlamıyla bir suç olduğunu ve İsrail sadizmini gözler önüne serdiğini bildirdi. "Yaşananlar, gemideki Türkler başta olmak üzere aktivistlerin içindeki kahramanlığın ne derece büyük olduğunu, hepimize gösterdi. İnsani ilkeler ve kuşatılmış insanlara yardım etmek için çıktıkları bu yolda canlarını veren şehitlerin yaptıklarının da ne kadar asil olduğunu gördü. Gemide olanlar ayrıca, Filistin davasının, Türk halkında edindiği yeri de gözler önüne sermiş oldu" diyen Hamas Sözcüsü Hazım Kasım "Gazze'ye yönelik abluka 13 yılı aştı. Burada insani durum çok kötü. Bu nedenle vakit, öncekilerden daha büyük bir hareketlilik gerektiriyor" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.