|
Dünya

Erdoğan’ın hayali Economist’in kâbusu

İngiltere merkezli The Economist dergisi, Kanal İstanbul projesini baltalamaya yönelik skandal haberinde, “Recep Tayyip Erdoğan’ın rüyası, İstanbul’un kâbusu olma riski taşıyor” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi
01:26 . 10/10/2021 Pazar
Yeni Şafak
Economist'in Kanal İstanbul'u hedef alan haberi

Economist'in Kanal İstanbul'u hedef alan haberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “çılgın proje” olarak tanımladığı tarihi proje, tanıtıldığı ilk günden beri Türkiye karşıtı yabancı basının hedefinde.

Her fırsatta ve platformda Türkiye aleyhine propaganda yürüten, terör örgütlerine kol kanat geren Batı basını, bir kez daha Kanal İstanbul’u hedef aldı.

The Economist’in proje karşıtı muhalif “uzmanların” görüşlerine yer verdiği haberinde, kanalın çevreci olmadığı ve rant için yapıldığı iddia edildi. Haberde “Uzmanlar bu projeyi, Türkiye tarihindeki en büyük rant arayışı ve çevre felaketinin reçetesi olarak nitelendiriyor” ifadelerine yer verildi.

#The Economist
#Recep Tayyip Erdoğan
#Kanal İstanbul
1 yıl önce
default-profile-img
Erdoğan’ın hayali Economist’in kâbusu
Fransa'dan dikkat çeken 'Netanyahu' iddiası: İran'a saldırmak için Macron'dan destek istedi
İzmir'de kuvvetli rüzgar nedeniyle ağaç devrildi: 2 araç hasar gördü
İYİ Parti'li Ağıralioğlu'ndan Akşener'i tehdit eden CHP'li Okuyan'a tepki: Boşlukta yer kaplamaktan başka varlık kıymeti yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 Mart'ı işaret etti: Kararnameyi açıklayacağım ve seçim atmosferine gireceğiz
Erdoğan İstanbul'da konsoloslukların kapatılması hakkında: Pazartesi günü kabine toplantımızda gerekli kararları alacağız