Dünya Etiyopyada kaçak avcılar 6 fili öldürdü Bu olay Doğu Afrikadaki en büyük katliam

Etiyopya'da kaçak avcılar 6 fili öldürdü: Bu olay Doğu Afrika'daki en büyük katliam

Etiyopya Mago Ulusal Parkı Müdürü su içmek için parkın dışına çıkan fillerin kaçak avcılar tarafından vurularak öldürüldüğünü belirtti. Olayın katliam olduğunu vurgulayan Bulmi, "Daha önce böyle bir olay görmemiştim. Bu olay Doğu Afrika'daki en büyük katliam" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Etiyopyada kaçak avcılar 6 fili öldürdü: Bu olay Doğu Afrikadaki en büyük katliam
Arşiv

Etiyopya Mago Ulusal Parkı Müdürü Ganabul Bulmi, fillerin su içmek için parkın dışına çıktığı sırada kaçak avcılar tarafından vurularak öldürüldüğünü belirtti.

"Bu olay Doğu Afrika'daki en büyük katliam"

Olayın katliam olduğunu vurgulayan Bulmi, "Daha önce böyle bir olay görmemiştim. Bu olay Doğu Afrika'daki en büyük katliam" dedi.

  • Bulmi, fillere yönelik saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldığını kaydetti. Olayın 26 Mayıs’ta yaşandığı ve avcıların hayvanların dişlerini çıkararak olay yerinden kaçtığı bildirildi.

Geçen yıl kaçak avcılar tarafından 10 fil öldürülmüştü.

Etiyopya'da 1970'lerde 10 binden fazla fil yaşarken kaçak avcılık ve doğal dengenin bozulması nedeniyle bu rakam günümüzde 3 bine kadar geriledi.

Yangından kurtardığı tavuğu ile evinin yanışını izledi
GÜNDEM
Yangından kurtardığı tavuğu ile evinin yanışını izledi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.