Dünya Fransa Twitterı yargılıyor

Fransa Twitter’ı yargılıyor

Fransa’da Versay Mahkemesi, Kovid-19 yasaklarını “Nazi uygulamalarına” benzeten iki kullanıcının bilgilerini yetkililere vermeyen Twitter’ı “hakarette suç ortaklığı” ve “resmi talebe cevap vermeyi reddetmekten” yargılıyor. Savcı, Twitter ile şirketin ülke direktörü Damien Viel için 75 bin avro para cezası istedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Fransa Twitter’ı yargılıyor
twitter

Fransa’da sosyal medya platformu Twitter ile şirketin ülke direktörü Damien Viel, “adalete yardımcı olmayarak kamuya hakarette suç ortaklığı yaptıkları” gerekçesiyle yargılanıyor.

Versay Mahkemesi önceki gün, Twitter hesaplarından Kovid-19 nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağı kontrollerini “Nazi uygulamalarına” benzeten iki kullanıcının bilgilerini yetkililerle paylaşmadığı gerekçesiyle, Twitter ve Diel’i “kamuya hakarette suç ortaklığı yapmaktan” ve “resmi talebe cevap vermeyi reddetmekten” yargıladı.

Damien Viel
Damien Viel

Twitter ve Viel’i 75 bin euro para cezasına çarptırması talebinde bulunan savcı ayrıca, Twitter’ın Fransız yargısı tarafından belirlenen zaman dilimi içerisinde talep edilen bilgileri iletmeyi “kasıtlı olarak” reddettiğini, bu nedenle de yasalara karşı geldiğini öne sürdü.

Nijerya'daki Twitter yasağı 7 ay sonra kaldırıldı
DÜNYA
Nijerya'daki Twitter yasağı 7 ay sonra kaldırıldı

'İntikam kesindir' dedi: Twitter bu sözlere izin vermedi
DÜNYA
'İntikam kesindir' dedi: Twitter bu sözlere izin vermedi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.