Dünya Fransadan Musul operasyonuna hazırlık

Fransa'dan Musul operasyonuna hazırlık

Fransa, Charles de Gaulle uçak gemisinden kalkan uçakların Musul'daki DAEŞ hedeflerini vurduğunu açıkladı. Fransa Savunma Bakanı bunun Musul operasyonunun habercisi olduğunu söyledi.

Haber Merkezi Diğer
Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, Charles de Gaulle uçak gemisinden kalkan Fransız uçaklarının bugün Musul'daki DAEŞ hedeflerini vurmasının, kentin terör örgütünden kurtarılması için başlatılacak büyük operasyonun habercisi olduğunu belirtti.

Çok yakında

Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, basına yaptığı açıklamada, CumhurbaşkanıFrançois Hollande'ın emirleri doğrultusunda bölgedeki koalisyon güçlerini desteklemek için Fransız savaş uçaklarının bugün Musul'da DAEŞ'e yönelik operasyon düzenlediğini ifade etti.

Fransız bakan, "Bugünkü operasyonlar, bölgedeki koalisyon güçlerini desteklemek içindi. Musul'un terör örgütü DAEŞ'in elinden alınması için büyük harekat hemen olmasa bile çok yakında başlayacak." dedi.

8 uçak bombladı


Bugünkü operasyonlarda, 8 Rafale uçağı DAEŞ hedeflerini bombalamıştı. 24 Rafale uçağı taşıyan Charles de Gaulle, eylül başında bölgeye gönderilmişti.

Fransa Ocak 2015'te Paris'te 12 kişinin öldüğü Charlie Hebdo saldırılarının ardındanIrak ve Suriye'deki DAEŞ hedeflerine yönelik koalisyon operasyonlarına katılmıştı.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.