Dünya Gazzede şehit edilen Filistinli sayısı 62ye yükseldi

Son dakika... Gazze'de şehit edilen Filistinli sayısı 62'ye yükseldi

Gazze'de şehit edilen Filistinli sayısı 62'ye yükseldi

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Gazze'nin doğusundaki gösterilerde işgalci İsrail askerleri tarafından düzenlenen saldırılarda şehit olanların sayısının 62'ye yükseldiği, yaralı sayısının ise 2 bin 770'i geçtiği belirtildi.

AA
Gazze'nin doğusundaki gösterilerde şehit olanların sayısı 60'a yükseldi, yaralı sayısı ise 2 bin 770'i geçti.
Gazze'nin doğusundaki gösterilerde şehit olanların sayısı 60'a yükseldi, yaralı sayısı ise 2 bin 770'i geçti.

İşgalci İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek isteyen Filistinlilere ateş açması sonucu şehit edilenlerin sayısı 62'ye yükseldi.

  • Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Gazze'nin doğusundaki gösterilerde şehit olanların sayısının 62'ye yükseldiği, yaralı sayısının ise 2 bin 770'i geçtiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca şehitlerden 8'inin 18 yaşın altında çocuk olduğu kaydedilirken, yaralılardan 225'inin çocuk ve 86'sının kadın olduğu aktarıldı.

Gazze'nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve İsrail'in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için 'milyonluk yürüyüş' adını verdikleri gösteriler düzenliyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Aralık 2017'de Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ve ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını açıklamasından sonra yeni büyükelçilik binası dün yapılan resmi törenle açılmıştı.

Filistin'de şehitler için ulusal yas ve genel grev ilan edildi
DÜNYA
Filistin'de şehitler için ulusal yas ve genel grev ilan edildi

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.