Dünya Halepte yerleşim yerine saldırı 17 ölü, 30 yaralı

Halep'te yerleşim yerine saldırı: 17 ölü, 30 yaralı

Suriye'nin Halep kentinin batısında yer alan muhaliflerin kontrolündeki Ancara beldesinde yerleşim yerine ''nüfuz edici'' bombayla düzenlenen saldırıda 17 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Halepte yerleşim yerine saldırı: 17 ölü, 30 yaralı
Suriye'nin Halep kentindeki sivil savunma yetkililerinden Hüseyin Mısri, ''Rus ordusuna ait bir savaş uçağı, Halep'in batısındaki yönetim karşıtlarının denetiminde yer alan Ancara beldesine yerleşim alanını nüfuz edici bombayla hedef aldı'' dedi.

Saldırıda aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 17 kişinin yaşamını yitirdiğini, 30 kişinin yaralandığını söyleyen Mısri, sivil savunma ekiplerinin ağır iş makinelerinin yardımıyla yıkılan evlerin enkazı altında kalanlara ulaşmaya çalıştığını kaydetti.

Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolündeki bölgelere 15 Kasım'dan bu yana düzenlenen saldırılarında 554 sivil öldü, 2,196 sivil yaralandı. Rejim ve destekçilerinin saldırılarında tüm hastaneler servis dışı kalırken kentin muhaliflerin kontrolündeki bölgelerinde sadece 3 fırın çalışıyor. Yoğun bombardımandan dolayı kentte altyapı çöktü, yollar da kullanılmaz hale geldi.

Halep'e bir günde 150 saldırı: 46 ölü
DÜNYA
Halep'e bir günde 150 saldırı: 46 ölü

Halep'te ilaç fabrikası bombalandı
DÜNYA
Halep'te ilaç fabrikası bombalandı

Halep'te sadece 3 fırın kaldı
DÜNYA
Halep'te sadece 3 fırın kaldı

Halep açlığın pencesinde
DÜNYA
Halep açlığın pencesinde

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.