|

Hamas iki rehineyi 'tek taraflı' serbest bıraktı

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları, Mısır ve Katar'ın arabuluculuğunda, daha önce esir alınan iki esiri, "insani ve sağlık gerekçeleriyle tek taraflı serbest bıraktıklarını" açıkladı. İsrail'i "kendi esirlerine önem vermemekle" suçlayan Kassam Tugayları, esirlerin serbest bırakılması için İsrail'e koyduğu şartları Tel Aviv'in ihlal etmesine rağmen rehineleri bıraktıklarını belirtti.

22:15 - 23/10/2023 Monday
Güncelleme: 00:24 - 24/10/2023 Tuesday
AA
Kassam Tugayları (Arşiv)
Kassam Tugayları (Arşiv)

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde esir tuttukları 2 sivili "tek taraflı" serbest bıraktığını duyurdu.

Kassam Tugaylarından yapılan yazılı açıklamaya göre, Mısır ve Katar'ın arabuluculuğunda, daha önce esir alınan Nurit Yitzhak ve Yocheved Lifshitz serbest bırakıldı.

Söz konusu kişilerin daha önce bırakmak istediklerini vurgulayan Kassam Tugayları, İsrail'i "kendi esirlerine önem vermemekle" suçladı.

Kassam Tugayları, esirlerin serbest bırakılması için İsrail'e koyduğu şartları Tel Aviv'in ihlal etmesine rağmen, "insani ve sağlık gerekçeleriyle iki sivili tek taraflı serbest bıraktıklarını" belirtti.

İsrail Dışişleri Bakanı Sözcüsü Yossi Zilberman ise bu konuda henüz yorum yapmayacaklarını, İsrailli sivillerin sağ biçimde geri döndüğünden emin olduktan sonra, Başbakanlık himayesindeki "esirler ve kayıp kişiler dosyası" sorumlusunun konuyla ilgili açıklamayı yapacağını ifade etti.#Hamas
#Kassam Tugayları
#Rehine
7 months ago