|
Dünya

İngiltere Dışişleri: Cameron istifa etmeyecek

İngiltere'nin AB'den ayrılma kararının ardından İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Başbakan Cameron'un istifa etmeyeceği ifade edildi.

Yeni Şafak
08:58 . 24/06/2016 Cuma
Yeni Şafak

İngiltere'nin AB'den ayrılma kararının ardından İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Başbakan David Cameron'un istifa etmeyeceği ifade edildi.Cameron, AB'de kalma taraftarı bir politika izlemiş ve halkı, AB'den ayrılmanın sonuçları konusunda uyarmıştı.İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, referandumda “AB'ye Hayır” sonucunun çıkmasına rağmen David Cameron'ın Başbakan olarak görevini sürdüreceğini açıkladı.İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond,Birleşik Krallık'ta yapılan referandumdan AB'den ayrılması yönünde sonuç çıkmasına rağmen David Cameron'un İngiltere Başbakanlık görevini sürdüreceğini ifade etti. Hammond, “Cameron referandum nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın Başbakan olarak görevini sürdürecek. Ülkenin ihtiyacı olan şey devamlılık ve istikrar” dedi.


Referanduma 30 milyondan fazla seçmen katıldı. Ülkenin kaderini belirleyen referandumda kesin sonuçlara göre “AB'ye Hayır” diyenler yüzde 52, “Evet” diyenler ise yüzde 48 oldu. 17.4 milyon seçmen AB'den ayrılma, 16.1 milyon seçmen ise AB'den ayrılmama yönünde oy kullandı.#İngiltere
#AB
#Referandum
#Brexit
7 yıl önce
default-profile-img