Dünya İnsanlığın yüz karası

İnsanlığın yüz karası

Hollanda’da İslam düşmanı Özgürlük Partisi’nin başkanı Geert Wilders, Macron’a desek vererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Terrorist” ifadesini kullandı. Aşağılık faşiste Türkiye’den sert tepki geldi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Geert Wilders
Geert Wilders

Hollanda'da, İslam karşıtı nefret saçan açıklamalarıyla gündeme gelen Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. Macron’un izinden giden Wilders, Twitter’da Erdoğan'ın bir karikatürüne yer vererek "Terrorist" diye yazdı. İslam karşıtı açıklamalarıyla bilinen Wilders’a AK Parti’den çok sert tepki geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Avrupa’nın faşist zihniyetli şımarık politikacılarına artık 'dur' demenin zamanı gelmiştir" ifadelerini kullandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bu faşistlerle mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi insanlık adına yükselteceğiz" dedi.

TAM BİR ALÇAKLIK

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, "Wilders, kendi kirli dilinin mahpusu, insanlığın yüz karası" derken Mehmet Muş "Avrupa'yı yöneten zihniyet bu ırkçı adamla aynı kafada" ifadelerini kullandı. Bülent Turan ise "Avrupa kendini bilmeyen, sorumsuz, dengesiz, Wilders gibi sözde liderlerden dolayı büyük bir sınavda" diyerek tepki gösterdi. Malatya Milletvekili Öznur Çalık, da "Wilders'in yaptığı tam bir alçaklıktır, pespayeliktir" dedi.

Abone Ol Google News
Koronavirüs nedeniyle hemşire anneden çocuğunun velayetini alan baba: Kronik hastalığı var sağlığını düşünüyorum
Hayat

Koronavirüs nedeniyle hemşire anneden çocuğunun velayetini alan baba: Kronik hastalığı var sağlığını düşünüyorum

Ordu’da Evde Sağlık Hizmetleri Servisi'nde çalışan hemşire Cemile Deniz’in (31) yanında kalan 5 yaşındaki oğlunun velayetini, koronavirüs salgınını gerekçe göstererek, boşanma aşamasında olduğu eşine veren mahkemenin kararına annenin avukatının itirazı üzerine görevlendirilen bilirkişi heyeti, taraflarla görüştü. Davayı açan Mehmet Atakan Deniz, “Çocuğumun kronik hastalığı olduğu için önlem almak istedim. Çocuğumun sağlığını düşünüyorum” dedi.
Anne 1,5 yaşındaki bebeğine alkol içirip fotoğraflarını paylaştı
Gündem

Anne 1,5 yaşındaki bebeğine alkol içirip fotoğraflarını paylaştı

Kartal’da bir annenin 1,5 yaşındaki çocuğuna alkol içirip fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması tepkilere neden oldu. Elinde alkol şişesi ve sigara ile resimleri çekilen 1,5 yaşında bebek babasının şikayeti üzerine annesinden alınarak devlet korumasına alındı. Çocuğun kendisine verilmesini isteyen baba savcılığa başvururken, anne hakkında soruşturma açıldı.
Vali Yerlikaya'dan İstanbul için 'yeni mesai saati' açıklaması
Gündem

Vali Yerlikaya'dan İstanbul için 'yeni mesai saati' açıklaması

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs tedbirlerini içeren 2 yeni genelgeyi 81 ilin valiliğine gönderdi. Koronavirüs kısıtlamaları bu akşam başlıyor. Yeni kısıtlamalara göre hafta sonu 56 saat, hafta için her gün 8 saat sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ayrıca mesai saatleriyle ilgili yeni uygulama da devreye giriyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, yeni mesai saatlerini paylaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.