Dünya Irakın başkenti Bağdatta patlama 33 kişi öldü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta patlama: 33 kişi öldü

Irak'ın başkenti Bağdat'daki bir halk pazarında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 33 kişinin öldüğü, 61 kişinin yaralandığı bildirildi. Bağdat’taki saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Haber Merkezi AA
Irakın başkenti Bağdatta patlama: 33 kişi öldü
Arşiv

Hükümete bağlı sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bağdat'ın doğusunda yer alan Sadr bölgesindeki El-Vahilat halk pazarında patlama meydana geldi.

Bayram arifesinde yoğunluğun olduğu sırada gerçekleşen patlamada ilk belirlemelere göre 33 kişi öldü, 61 kişi yaralandı.


Irak'ın başkenti Bağdat'ta şiddetli patlama: Ölü ve yaralılar var
OYNAT 00:36
Irak'ın başkenti Bağdat'ta şiddetli patlama: Ölü ve yaralılar var
Irak'ın başkenti Bağdat'taki Sadr bölgesinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 22 kişinin hayatını kaybettiği, 47 kişinin de yaralandığı bildirildi. Patlama sırasında pazarın kalabalık olması nedeniyle can kaybının artmasından endişe ediliyor.


Saldırıyı henüz üstelenen olmadı

Sağlık Bakanlığının patlama sonrası müdahaleler için hastanelerdeki tüm personelini seferber ettiği kaydedildi.

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi de saldırı bölgesinden sorumlu komutanın gözaltına alınması ve saldırıya ilişkin soruşturma açılması talimatı verdi.

Bağdat’taki saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.