Dünya Irakın kuzeyine hava harekatı

Irak'ın kuzeyine hava harekatı

TSK, Irak'ın kuzeyi Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine düzenlediği hava harekatlarında terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha etti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

TSK, Irak'ın kuzeyi Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine düzenlediği hava harekatlarında bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından Irak'ın kuzeyi Zap ve Avaşin bölgelerine hava harekatları düzenlendiği açıklandı. Harakat neticesinde teröristlere ait silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edildi.

Bakanlığın, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Irak kuzeyi Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine 11 Ocak 2019'da düzenlenen hava harekâtları neticesinde, bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Hakurk'ta 5 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
Hakurk'ta 5 terörist etkisiz hale getirildi

DEAŞ’ın
kadın ve
çocukları
DÜNYA
DEAŞ’ın kadın ve çocukları

Harekât ABD’ye bağlı değil
GÜNDEM
Harekât ABD’ye bağlı değil

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.