Dünya Irakın kuzeyine hava harekatı 21 terörist etkisiz

Irak'ın kuzeyine hava harekatı: 21 terörist etkisiz - Son dakika haberleri

Irak'ın kuzeyine hava harekatı: 21 terörist etkisiz

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap, Metina, Avaşin ve Haftanin bölgelerine iki günde düzenlenen hava harekatlarında 21 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Milli Savunma Bakanlığı, 20-22 Ocak 2019 tarihlerinde Irak'ın kuzeyindeki Metina, Avaşin ve Haftanin bölgelerine düzenlenen hava harekatlarına ilişkin bilgi paylaştı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada harekatlarda terör örgütüne ait silah mevzi ve barınaklar imha edildiğini aktardı.

Bakanlık, harekatlar kapsamında üs bölgelerimize saldırı hazırlığındaki 21 teröristin de etkisi hale getirildiğini bildirdi.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

  • "Irak kuzeyi Zap, Metina, Avaşin ve Haftanin’e 20-22 Ocak 2019 tarihlerinde düzenlenen hava harekâtlarında, terör örgütüne ait silah mevzi ve barınaklar imha edilmiş, üs bölgelerimize saldırı hazırlığındaki silahlı 21 bölücü teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir."

PKK 20 Türkmen köyünü kuşattı
DÜNYA
PKK 20 Türkmen köyünü kuşattı
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.