Dünya İşgalci İsrail güçlerinden Batı Şeria ile Doğu Kudüste baskın 41 Filistinliye daha kelepçe

İşgalci İsrail güçlerinden Batı Şeria ile Doğu Kudüs'te baskın: 41 Filistinliye daha kelepçe

İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria ile Doğu Kudüs'te gece saatlerinde yapılan baskınlarda 41 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İşgalci İsrail güçlerinden Batı Şeria ile Doğu Kudüste baskın: 41 Filistinliye daha kelepçe
Arşiv

Filistin Esirler Cemiyetinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail güçleri gece saatlerinde Batı Şeria ile Doğu Kudüs'ün bazı bölgelerine baskınlar düzenledi. Söz konusu baskınlarda Doğu Kudüs'te 24, Batı Şeria'da da 17 Filistinli gözaltına alındı.

Öte yandan Filistin Esirler Cemiyeti Basın Koordinatörü Emani Sarahne, gözaltına alınan Filistinli sayısının önümüzdeki kısa süre içinde artabileceğine dikkati çekti.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

  • Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

ABD'deki İsrail karşıtı Yahudiler: İsrail'in saldırılarına karşı yükselen sesten umutluyuz
DÜNYA
ABD'deki İsrail karşıtı Yahudiler: İsrail'in saldırılarına karşı yükselen sesten umutluyuz

İşgalci İsrail'in bombalarla yerle bir ettiği Gazze'de temizlik seferberliği
FOTOĞRAF 22
Title
İsrailin abluka altındaki Gazzeye yağdırdığı bombaların yerle bir ettiği yüzlerce binanın enkaza dönüştüğü bölge kentte yaşayan gönülllüler tarafından temizlenmeye başlandı.
Title
Kentteki yıkımın temizlenmesi için başlatılan kampanyaya Filistinli gençler de destek verdi.
Title
Ellerinde süpürgelerle enkaz yığınını temizlemeye çalışan Filistinliler, Gazzei eski haline döndürmek için seferber olduklarını dile getirdi.
Title
Gazze Belediyesi tarafından başlatılan temizlik seferberliğine katılan gönüllülerden 29 yaşındaki Diana Matar, “İsrailin saldırılarının bitiminden sonra şehrimizin güzelliğinin geri gelmesi için Gazze’nin sokaklarını temizleme kampanyasına katıldım. Dünyaya mesajımız, Gazze Şeridi’ne bakmanız. Yıkımı buradan kaldırmalıyız ki,Gazze eskisi gibi olsun” dedi.
Title
Gazze belediyesi çalışanı Yusri Mhana da, “Bugün Gazze Belediyesi, 11 gün süren İsrail saldırıları nedeniyle oluşan Gazze Şeridi’ndeki enkazı kaldırmak ve temizlemek için en büyük kampanyayı başlattı.
Title
Bugün işgalciye, geniş bir halk katılımıyla, önceden olduğu gibi ve daha iyi bir şekilde bu şehirde yaşayacağımız mesajını gönderiyoruz.
Title
Burada kalacağımıza ve önceki gibi ve daha iyi şekilde şehrimizi inşa edeceğimize dair işgale meydan okuma mesajı göndermek için bu etkinliği başlattık.
Title
Bu etkinliğe gençler, kadınlar ve yaşlılar da dahil olmak üzere tüm kesimden insanların geniş katılımına tanıklık ettik. Ve katılımları için kendilerine teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
Title
Gazzenin İsrail saldırısı sonrası yeniden eski haline kavuşması için temizlik kampanyasına katıldığını ifade eden 19 yaşındaki Rava Ahmed ise, Geçmişte olduğundan daha iyi bir yapılanma için çalışacağımıza dair işgalci güçlere (İsrail) mesajımızı göndermek için buradayız.
Title
Halkımız için yararlı bir şey yapmak için gönüllü olarak katıldım. Gazze daha iyi olacak” ifadelerini kullandı.
Title
Gönüllüler, Gazze Şeridinin enkazının kaldırılmasına yönelik başlatılan kampanyasının iki hafta süreceğini ifade etti.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
İşgalci İsrail'in bombalarla yerle bir ettiği Gazze'de temizlik seferberliği
İsrail'in 11 günlük yoğun bombardımanı nedeniyle hayalet kente dönen Gazze Şeridi'nde enkaz kaldırma ve temizlik çalışması için seferberlik başlatıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.