Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya İskoçyada 13 çocuklu aile evsiz kaldı

İskoçya'da 13 çocuklu aile evsiz kaldı

İskoçya’da kirada oturdukları evin satışa çıkması nedeniyle başka yere taşınmaya çalışan 13 çocuklu Deborah - Craig Douglas çifti sokakta kaldı. Çift geniş aile oldukları gerekçesiyle ev sahiplerinden olumsuz yanıt aldıklarını belirtti.

Haber Merkezi DHA
İskoçyada 13 çocuklu aile evsiz kaldı
İskoçya'da 13 çocuklu aile evsiz kaldı.

İskoçya'da 13 çocuklu Deborah - Craig Douglas çifti geniş aile olması nedeniyle sokakta kaldı. Çiftin kirada oturduğu evin satışa çıkması nedeniyle 9 hafta içerisinde evi boşaltmak zorunda olduğu ifade edildi. Geniş aileye sahip Deborah - Craig Douglas kapı kapı gezerek, kiralık ev arıyor. Yerel medyaya konuşan çift, her gün onlarca ev geziyoruz. 15 kişilik bir nüfusumuz var. Geniş aile olduğumuz için kimse evini bize kiralamıyor" dedi.
‘ÇOCUKLARIMIN SORUN OLDUĞUNU SÖYLEDİ’
“Şu an ev sahibimiz izin verdiği için kalabiliyoruz ancak bu uzun sürmez” diyen Deborah Douglas, "Büyük aile ayrımcılığına uğruyoruz. Görüştüğümüz son ev sahibi bu kadar çocuğun sorun olacağını söyledi. Şok oldum. Resmen sokaktayız" ifadelerine yer verdi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.