Dünya İsraillileri korkutan siren sesi

Son dakika... İsraillileri korkutan siren sesi​

İsraillileri korkutan siren sesi

İsrail'in Suriye sınırındaki işgal altında tuttuğu Golan Tepeleri'nde siren seslerinin duyulması İsraillileri paniğe kapılmasına neden oldu. Daha sonra işgal güçlerinden yapılan açıklama sirenlerin 'yanlış'lıkla verildiği belirtildi.

Haber Merkezi IHA
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

İsrail ordusu, Golan Tepeleri’nde yanlış roket alarmı verildiğini duyurdu.

Suriye sınırında İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri’nde roket alarmı nedeniyle sirenlerin çaldığı belirtildi. İsrail Ordusu tarafından yapılan açıklamada, yanlış alarm verildiği ifade edildi.

Açıklamada, “Yanlış alarm gibi görünüyor. İsrail Ordusu, hava savunma sistemleri devreye girdi. Durum inceleniyor” ifadeleri yer aldı. Bölgede yaşayanlar, sirenler çaldığı sırada patlama sesleri duyduklarını ancak nedenini bilmediklerini söyledi.

İsrail, 10 Mayıs’ta Suriye’deki İran güçlerinin Golan Tepeleri’ne roket saldırısı düzenlediğini ve hava savunma sistemlerinin roketleri havada engellediğini iddia etmişti. İsrail sonrasında İran Devrim Muhafızlarına ait hedeflere karşı Suriye’de çok büyük bir operasyon gerçekleştirmişti.

Macron işgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı
DÜNYA
Macron işgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı

Gazze'deki katliamdan hiç utanmadı: Netanyahu tavuk dansı yaptı
DÜNYA
Gazze'deki katliamdan hiç utanmadı: Netanyahu tavuk dansı yaptı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.