Dünya İsveç Başbakanı PKKnın terör listesine alınmasını açık şekilde destekliyoruz

İsveç Başbakanı: PKK'nın terör listesine alınmasını açık şekilde destekliyoruz

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 'NATO'ya katılım' süreci hakkında konuşan İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, görüşmenin detaylarını aktardı. Andersson, ülkesinin, terörle mücadeleyi ve PKK'nın terör listesine alınmasını açık şekilde desteklediğini söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İsveç Başbakanı: PKKnın terör listesine alınmasını açık şekilde destekliyoruz
Magdalena Andersson

Başbakan Andersson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra devlet televizyonu SVT'ye açıklamalarda bulundu.

Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Stoltenberg İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurusunu ele aldı
GÜNDEM
Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Stoltenberg İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurusunu ele aldı

"PKK'NIN TERÖR LİSTESİNDE BULUNMASINI AÇIK ŞEKİLDE DESTEKLİYORUM"

PKK'nın terör listesinde olmasını desteklediklerini kaydeden Andersson, Erdoğan ile yaptığı görüşmede "İsveç'in uluslararası terörle iş birliği mücadelesini memnuniyetle karşıladığını vurguladım. Terörle mücadelede PKK'nın terör listesinde bulunmasını açık şekilde desteklediğimi belirttim." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İsveç Başbakanı ve Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüştü
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan İsveç Başbakanı ve Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüştü

Andersson ayrıca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsveç'in NATO uygulamasına ilişkin bugünkü görüşmemizi takdirle karşılıyoruz. Barış, güvenlik ve terörle mücadele de dahil olmak üzere, ikili ilişkilerimizi güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.