Dünya İtalyada hükümet gitti geldi

İtalya'da hükümet gitti geldi

İtalya Başbakanı Draghi, koalisyon ortağı ile yaşanan anlaşmazlık üzerine istifa etti. Açıklamadan kısa süre sonra devreye giren Cumhurbaşkanı Mattarella istifayı reddetti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İtalyada  hükümet  gitti geldi
Draghi-Mattarella

İtalya’da patlak veren siyasi kriz sonrası Başbakan Mario Draghi dün akşam saatlerinde istifa edeceğini açıkladı. Ancak Draghi’nin istifasını Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella kabul etmedi. Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Mattarella’nın Draghi’nin “istifasını kabul etmediği” belirtilerek, Draghi’den parlamentoya hitap etmesini istediği aktarıldı.

Hükümetin, Ukrayna-Rusya Savaşı sonrası artan enerji fiyatlarıyla mücadele için hazırladığı 23 milyar euroluk ekonomik yardım paketi parlamentonun üst kanadı Senato’da oylanmış, koalisyon ortaklarından 5 Yıldız Hareketi (M5S), yardım paketinin yeterli olmadığını öne sürerek oylamayı boykot etmişti.

İngiltere'den sonra İtalya'da da siyasi kriz: Draghi Hükümeti çökme tehlikesiyle karşı karşıya
DÜNYA
İngiltere'den sonra İtalya'da da siyasi kriz: Draghi Hükümeti çökme tehlikesiyle karşı karşıya

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.