Dünya Kabilde cami önünde patlama

Kabil'de cami önünde patlama

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Kabil’de bulunan Eid Gah Cami’nin girişine yakın bir yerde bomba patladığını açıkladı. Mücahid, bombanın sivillerin toplu halde bulunduğu yerde patladığını ve çok sayıda sivilin hayatını kaybettiğini belirtti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kabilde cami önünde patlama
Kabil'de patlama

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Eidgah Camisi girişinde düzenlenen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Taliban sözcüsü ve Taliban yönetiminin "Kültür Bakanı Yardımcısı Vekili" Zabihullah Mücahid, Kabil'in Çemen Huzuri bölgesindeki Eidgah Camisi girişinde bombalı saldırı gerçekleştirildiğini söyledi.

SALDIRI ÜSTLENİLMEDİ

Taliban geçici hükümetinin "İçişleri Bakanlığı sözcüsü" Saeed Hosti, saldırıda ilk belirlemelere 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını kaydetti.

Görgü tanıkları, saldırının, Mücahid'in birkaç gün önce vefat eden annesinin aynı camide yapılan hatim merasimi sırasında olduğunu bildirdi. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

AJ: EN AZ 8 ÖLÜ

Al Jazeera'nın haberine göre, gerçekleşen bombalı saldırıda en az 8 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı.

Kabil'de altıncı şiddetli patlama meydana geldi
DÜNYA
Kabil'de altıncı şiddetli patlama meydana geldi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.