|

Kadirov haddini aşıyor

Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, sosyal medya hesabından Türkiye hakkında çirkin suçlamalarda bulundu. Türkiye'nin DAEŞ'le savaşmadığını savunan Kadirov, 'Türkiye teröristlere yardım ediyor' dedi.

Yeni Şafak
14:26 - 1/12/2015 Salı
Güncelleme: 12:33 - 1/12/2015 Salı
Diğer

Türkiye'yi DAEŞ'e destek vermekle itham eden Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, Türkiye'nin İslamiyeti zayıflatmak ve yok etmek isteyen Batılı ülkelere destek verdiğini söyledi. Kadirov, Türkiye'nin teröristler için bağış topladığını söyledi.Türkiye Çeçenistan'a yardım etmedi


Instagram hesabından bir açıklama yapan ve Türkiye medyasının bir kısmında çıkan kendisiyle ilgili çıkan haberlere cevap veren Kadirov, Türkiye'nin Çeçen halkına her zaman yardım ettiği iddialarını da yalanladı. "Açık ifadeleri tercih ediyorum, ne zaman, nerede ve neyle Türkiye Çeçenistan'a ve halkıma yardım etti? Bana tek bir okul, hastane, ana okulu ya da cami gösterin Çeçen halkına verilen" diyen Kadirov, şöyle devam etti: "Sadece teröristlere yardım ettiniz. Onlar için bağış topladınız, onlara sağlık hizmeti sundunuz ve onlar terörist saldırılar düzenleyerek Çeçenleri öldürdüler. Bu mu sizin yardımınız?" Türkiye'nin DAEŞ'le savaşmadığını savunan Kadirov, "Onlarla anlaşma yapıyorlar, onlardan ve binlerce Müslüman'ı öldüren İslam düşmanlarından petrol satın alıyorlar" dedi.


#Çeçenistan
#Ramazan Kadirov
8 yıl önce