Dünya Kaliforniyadaki yangınlar 9 can aldı

Kaliforniya'daki yangınlar 9 can aldı

Kaliforniya'nın kuzeyinde etkili olan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi. Yangında 35 kişi kayboldu. 6 bin 700 bina kül oldu.

Haber Merkezi AA
İtfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.
İtfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi. Butte Bölgesi Şerifi Kory Honea, eyaletin kuzeyindeki San Francisco şehrinin yaklaşık 290 kilometre kuzeydoğusundaki Paradise kasabası ve civarını etkisi altına alan yangında 9 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını belirtti.

250 bin kişiye tahliye emri verildi: Kaliforniya'daki yangın 9 can aldı
FOTOĞRAF 37
Title
Yangının 362 kilometrekarelik bir alana yayıldığını kaydeden yetkililer, çoğu ev olmak üzere 6 bin 700 binanın kül olduğunu ifade etti. Yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.
Title
California'nın güney kesimlerinde etki olan ve Malibu sahiline kadar ilerleyen diğer yangınlarda da toplam 250 bin kişi için tahliye emri verildi.
Title
CNN'in haberinde de yangında 35 kişinin kaybolduğu bilgisi paylaşıldı.
Title
Yangının 362 kilometrekarelik bir alana yayıldığını kaydeden yetkililer, çoğu ev olmak üzere 6 bin 700 binanın kül olduğunu ifade etti.
Title
Butte Bölgesi Şerifi Kory Honea, eyaletin kuzeyindeki San Francisco şehrinin yaklaşık 290 kilometre kuzeydoğusundaki Paradise kasabası ve civarını etkisi altına alan yangında 9 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını belirtti.
Title
Yangın, 243 kilometrelik bir alana yayıldı.
Title
Yangın söndürme ekiplerine helikopterle destek de verildi.
Title
Yangına 1500 kişilik bir ekip görevlendirildi.
Title
Kaliforniya'da Ağustos ayında tarihinin en büyük yangını çıkmış ve uzun bir süre söndürülememişti. Yangının sebebi ilk başta kuraklık olarak açıklanmış ancak daha sonra komşularına sinirlenen bir adamın kundaklaması olduğu ortaya çıkmıştı.
Title
ABD'nin Kaliforniya eyaletinde başlayan yangın, rüzgar sebebiyle hızlı bir şekilde yayıldı. 72 kilometrekarelik ormanlık alan kül oldu.
Title
Bölgedeki okullar geçici bir süre için eğitime ara verdi.
Title
Eyalet genelinde hava kalitesinin oldukça düşük olduğu belirtilirken bölge halkının buna karşın tedbir alması uyarısı yapıldı.
Title
Yangının 93 bin nüfuslu Chico kentine kadar ulaşabileceği uyarısında bulunuldu.
Title
California Valisi Jerry Brown, geçen hafta yangın söndürme çalışmalarına daha fazla kaynak aktarabilmek için bölgede olağanüstü hal ilan etmişti.
Title
Yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi.
Title
San Luis Vadisi Acil Durum Birimi, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, yangında 104 evin zarar gördüğünü duyurdu.
Title
Yetkililer, Colorado'da 2 bin 500'den fazla evin boşaltılması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
Title
California İtfaiye Teşkilatı Sözcüsü Gabe Lauderbale, Guinda kasabasındaki yangının kuru otlar, meşe ağaçları ve çalılar nedeniyle çok hızlı bir şekilde ilerlediğini kaydetti.
Title
300 itfaiye aracı, 20 dozer ve pek çok araçla müdahale ediliyor.
Title
Rüzgarla başlayan yangın hızla yayıldı. Binlerce ağacın yandığı, kocaman bir ormanlığın kül olduğu yangın hala söndürülemedi.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
250 bin kişiye tahliye emri verildi: Kaliforniya'daki yangın 9 can aldı
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
250 bin kişiye tahliye emri verildi: Kaliforniya'daki yangın 9 can aldı
ABD'nin California eyaletindeki orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi. California'nın güney kesimlerinde etki olan ve Malibu sahiline kadar ilerleyen diğer yangınlarda da toplam 250 bin kişi için tahliye emri verildi. Güneydeki "Hill" ve "Woolsey" adı verilen yangınlarda iki günden 150'den fazla evin yandığı bildirildi.
  • Yangının 362 kilometrekarelik bir alana yayıldığını kaydeden yetkililer, çoğu ev olmak üzere 6 bin 700 binanın kül olduğunu ifade etti.

35 kişi kayıp

CNN'in haberinde de yangında 35 kişinin kaybolduğu bilgisi paylaşıldı. California'nın güney kesimlerinde etki olan ve Malibu sahiline kadar ilerleyen diğer yangınlarda da toplam 250 bin kişi için tahliye emri verildi. Güneydeki "Hill" ve "Woolsey" adı verilen yangınlarda iki günden 150'den fazla evin yandığı bildirildi.

Kaliforniya'da yangın: Alevler ormanı yok etti
OYNAT 00:17
Kaliforniya'da yangın: Alevler ormanı yok etti
ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yangın çıktı. Rüzgar sebebiyle çıkan yangında kocaman bir orman kül oldu, San Francisco'nun kuzeydoğusundaki binlerce kişi tahliye edildi.

Kaliforniya yanıyor
DÜNYA
Kaliforniya yanıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.