Dünya Kanada sığınmacı komitesi kurdu

Kanada sığınmacı komitesi kurdu

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı McCallum, yıl sonuna kadar ülkeye getirilecek 25 bin Suriyeli sığınmacının bakanlıklar arası koordinasyonunu sağlamak üzere bir komite kurduklarını açıkladı.

Haber Merkezi AA
Kanada, 2015 yılı sonuna kadar almayı kararlaştırdığı 25 bin Suriyeli sığınmacının koordinasyonu için bir komite kurdu.

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı John McCallum, yaptığı açıklamada, komitenin başkanlığını Sağlık Bakanı Jane Philpott, yardımcılığını Kültür Bakanı Melanie Joly'nin yapacağını duyurdu.

Komitede, Kamu Güvenliği Bakanı Ralph Goodale, Dışişleri Bakanı Stephen Dion, Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı John McCallum, Hazine Bakanı Scott Brison, Uluslararası Kalkınma Bakanı Marie-Claude Bibeau, Ulusal Savunma Bakanı Harjit Sajjan ile Demokratik Kurumlardan Sorumlu Devlet Bakanı ve ülkenin ilk Müslüman Bakanı olan Maryam Monsef de üye olarak yer aldı.

İlk toplantısını bugün yapacak komite, ilk etapta 25 bin Suriyeli sığınmacının Kanada'ya intikalini organize edecek. Komite, sığınmacılar için kısılan bütçe kalemlerinin yeniden hayata geçirilmesini, gelecek sığınmacıların güvenlik taramalarının yapılmasını, sağlık başta olmak üzere diğer ihtiyaçlarının karşılanmasını koordine edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Telafi eğitimi verilecek
Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Telafi eğitimi verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Akçakale'de yaptığı konuşmada "Harekat nedeniyle eğitime ara verilen okullardaki öğrencilere telafi eğitimi verilecek" dedi.
Sarar soygunu sanıklarına 47’şer yıl hapis istemi
Gündem

Sarar soygunu sanıklarına 47’şer yıl hapis istemi

Eskişehir'de Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar (75) ve eşi Zehra Sarar (65) çiftini bağladıktan sonra dövüp, evdeki kasayı soyan Moldova uyruklu eski hizmetçileri Lulia Dragusan (34) ve sevgilisi Alexandr Aricov (33) ile firari 4 sanık hakkındaki iddianame tamamlandı. Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede şüpheliler hakkında 'nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve mala zarar verme’ suçlarından 47’şer yıl hapis cezası istendi. İddianamede Sarar çiftinin kasalarından çalınan para ve ziynet eşyalarının 10 milyon TL değerinde olduğunu bildirdiği de yer aldı.
KYK burs başvuruları başladı: Son gün 21 Ekim
Gündem

KYK burs başvuruları başladı: Son gün 21 Ekim

2019-2020 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı. 21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.