Dünya Kırk iki milyon teker geri dönüşecek

Kırk iki milyon teker geri dönüşecek

Temmuz ayında çıkan yangınla tüm dünyanın dikkatini çeken Kuveyt’teki lastik mezarlığında geri dönüşüm projesi başladı.

Dış Haberler Yeni Şafak
Kırk iki milyon teker geri dönüşecek
Tesisin yılda 3 milyon tekeri dönüştürme kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Temmuz ayında çıkan yangınla tüm dünyanın dikkatini çeken Kuveyt’teki lastik mezarlığında geri dönüşüm projesi başladı. Körfez devleti Kuveyt’te bulunan dünyanın en büyük lastik mezarlıklarından birini oluşturan 42 milyondan fazla eski araç lastiği, geri dönüştürülmeye başladı. Devasa çöplük alanı, Kuveyt’te bir yerleşim yerine sadece 7 kilometre uzaktaydı. Bölge sakinlerinin periyodik büyük yangınlardan rahatsız olduğu belirtiliyordu.

  • Bu ay sahada 25 bin yeni ev inşa etmek isteyen Kuveyt, tüm lastikleri, geri dönüşüm çalışmalarının başladığı Suudi Arabistan sınırına yakın Al-Salmi’deki yeni alana taşıma işlemini bitirdi. Geri dönüşüm tesisinde, çalışanlar, parçacıkları kauçuk renkli döşeme karolarına basmadan önce, hurda lastikleri ayırıyor ve parçalıyor. Tesisin yılda 3 milyon tekeri dönüştürme kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.