Dünya Koalisyon okul servisini vurdu

​Suudi Arabistan öncülüğündeki kaolisyon Yemen'de okul servisini vurdu

Koalisyon okul servisini vurdu

Suudi Arabistan öncülüğündeki kaolisyon güçleri, Yemen’in kuzeyindeki Sada ilinin hedef alınmasının “meşru bir askeri eylem” olduğunu savundu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Saldırıda 43 kişi hayatını kaybetti 63 kişi de yaralandı.
Saldırıda 43 kişi hayatını kaybetti 63 kişi de yaralandı.

Suudi Arabistan ve BAE öncülüğündeki Arap Koalisyonu, Yemen’de çocukları taşıyan otobüsü hedef aldı. Saldırıda onlarca çocuk yaşamını yitirdi. Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC), Yemen’in kuzeyindeki Sada ilinde çocukları taşıyan bir otobüse düzenlenen saldırıda ölü ve yaralıların olduğunu açıkladı.

ICRC sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ICRC’nin desteklediği hastaneye onlarca ölü ve yaralının getirildiği aktarılarak “uluslararası insan hakları yasaları uyarınca çatışma bölgelerindeki sivillerin korunması” çağrısında bulundu.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Husiler, “Sada’da düzenlenen saldırının sorumluluğunun Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait olduğunu” açıkladı. Husilere bağlı Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Dahyan kentinde çocukları taşıyan aracın hedef alındığı saldırıda 43 kişinin öldüğü, 63 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Felaket tellallarına kanmayın
EKONOMİ
Felaket tellallarına kanmayın

Rusya’ya yeni yaptırım
DÜNYA
Rusya’ya yeni yaptırım

Güçlü
tasarruf
sıkı mali
disiplin
EKONOMİ
Güçlü tasarruf sıkı mali disiplin

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.