Dünya Madurodan OPEC üyesi ülkelere yardım çağrısı

Maduro'dan OPEC üyesi ülkelere yardım çağrısı

Maduro'dan OPEC üyesi ülkelere yardım çağrısı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin yaptırımları karşısında Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ülkelerine mektup göndererek destek istedi.

Haber Merkezi IHA
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin petrol endüstrisine uyguladığı yaptırımların petrol fiyatlarını arttırdığı ve diğer üyeler için potansiyel riskler oluşturduğu gerekçesiyle OPEC’ten destek istedi. Maduro, kaleme aldığı mektubu OPEC Genel Sekreteri Mohammad Barkindo’ya gönderdi.

Maduro mektubunda, "Bugün ABD’nin Venezuela’nın iç işlerine yasa dışı ve keyfi olarak karışmasına karşı yürüttüğümüz savaşta OPEC üyesi ülkelerin dayanışma ve desteğini almayı umuyoruz" ifadelerini kullandı.
Venezuela, kurucu üyesi olduğu OPEC’in herhangi bir resmi beyanda bulunmayı reddettiğini açıkladı. OPEC ise politikalarla değil, petrol düzenlemeleriyle ilgilendiğini duyurdu.

Maduro balkon konuşmasında Türkiye'ye selam gönderdi
OYNAT 00:23
Maduro balkon konuşmasında Türkiye'ye selam gönderdi
Venezuela Başkanlık Sarayı önünde toplanan destekçilerine balkon konuşması yapan Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini arayıp destek mesajı ilettiğini söyledi ve Türkiye'ye de selam gönderdi.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.