Dünya Mısır ve Fransadan ortak hava tatbikatı

Mısır ve Fransa'dan ortak hava tatbikatı

Mısır ve Fransa hava kuvvetleri ortak hava tatbikatı gerçekleştirdi. Mısır Ordu Sözcüsü Albay Tamir er-Rifai, tatbikat kapsamında hava savunma ve saldırı eğitimi, karşılıklı bilgi alışverişi, taktiksel planlama ve uygulama eğitimlerinin yapıldığını kaydetti.

Haber Merkezi AA
Mısır ve Fransadan ortak hava tatbikatı
Arşiv

Mısır Ordu Sözcüsü Albay Tamir er-Rifai, resmi Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, Mısır hava sahasında iki ülke hava kuvvetlerine ait yüksek donanımlı uçakların katılımıyla gerçekleştirilen hava operasyonunun tamamlandığını belirtti.

Tatbikat tarihi açıklanmadı

Rifai, Fransa'yı "kardeş ve dost" şeklinde nitelendirerek, tatbikatın iki ülkenin orduları arasındaki iş birliğini artırma ve karşılıklı bilgi alışverişinin sağlanması kapsamında gerçekleştirildiğini aktardı.

Tatbikatın başlangıç tarihiyle ilgili net bir bilgiye yer vermeyen Rifai, tatbikat kapsamında hava savunma ve saldırı eğitimi, karşılıklı bilgi alışverişi, taktiksel planlama ve uygulama eğitimlerinin yapıldığını kaydetti.

Mısır ve Fransa arasındaki son hava tatbikatı 2 Şubat 2021'de yapılmıştı.

Akdeniz’de ‘one minute’
GÜNDEM
Akdeniz’de ‘one minute’

Avrupa değil Nazi Birliği: Dört üye ülkeden
skandal uygulamalar
DÜNYA
Avrupa değil Nazi Birliği: Dört üye ülkeden skandal uygulamalar
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.