Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Mısırdan darbeci Haftere iki uçak dolusu silah ve cephane

Mısır'dan darbeci Hafter'e iki uçak dolusu silah ve cephane

Libya ordusu, Mısır'dan gelerek Sebha bölgesine iniş yapan iki uçağın silah taşıdığını açıkladı. Libya ordusu sözcülerinden General Abdulhadi Dırah, silah ve cephanelerin ilaç altına gizlenmiş olarak bulunduğunu söyledi.

Haber Merkezi AA
Mısırdan darbeci Haftere iki uçak dolusu silah ve cephane
Libya ordusuna bağlı Sirte ve Cufra Operasyon Dairesi Sözcüsü General Abdulhadi Dırah

Libya ordusuna bağlı Sirte ve Cufra Operasyon Dairesi Sözcüsü General Abdulhadi Dırah, ülkenin güney batısındaki Uluslararası Sebha Havalimanı'na iniş yapan uçakların silah taşıdığı bilgisini verdi.

Silahlar ilaçların altına gizlenmiş

Dırah, Mısır'dan gelen iki uçakta ilaçların altına gizlenmiş silah ve cephanelerin bulunduğunu ifade ederek, "İki uçakta bir kısım ilaçlar var, ancak kargonun çoğu silah ve mühimmat" dedi.

Libya Sağlık Bakanlığı, dün Facebook sayfasında yaptığı açıklamada, Mısır tarafından gönderilen iki ilaç ve tıbbi malzeme sevkiyatının Sebha Uluslararası Havaalanı'na geldiğini duyurmuştu.

Hafter tarafı 'ilaç sevkıyatı' demişti

Darbeci General Halife Hafter'e yakınlığıyla bilinen El-Hades televizyon kanalı ise Hafter ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin iş birliğiyle Sebha'ya tıbbi malzeme sevkiyatının ulaştığını aktarmıştı.

  • Uzun süredir istikrarsızlıkla boğuşan Libya, darbeci Halife Hafter'in Nisan 2019'da milislerine başkent Trablus ve yönetimi ele geçirmek için saldırı emri vermesiyle şiddet sarmalına sürüklenmişti.

Hafter BAE’nin maaşlı askeri
GÜNDEM
Hafter BAE’nin maaşlı askeri

Hafter’e 6 bin ton silah
DÜNYA
Hafter’e 6 bin ton silah

Silah ve paralı asker sevkiyatını sürdüren Hafter’e İHA’lı mesaj: Sirte ve Cufra üzerinde uçuş yaptı
DÜNYA
Silah ve paralı asker sevkiyatını sürdüren Hafter’e İHA’lı mesaj: Sirte ve Cufra üzerinde uçuş yaptı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.