DünyaMısırdan Katarlı öğrencilere vize engeli

Mısır'dan Katarlı öğrencilere 'vize' engeli

Mısır yönetimi, vize almak için getirdiği güvenlik onayı şartı sebebiyle 190 Katarlı öğrenci Mısır üniversitelerinde eğitimlerine devam edemiyor.

Haber MerkeziAA
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Mısır yönetiminin, vize almak için getirdiği güvenlik onayı şartı sebebiyle 190 Katarlı öğrencinin Mısır üniversitelerinde eğitimlerine devam edemediği bildirildi.

Katar'daki Ulusal İnsan Hakları Komisyonundan yapılan yazılı açıklamada, Mısır'ın öğrencilere uyguladığı yeni vize koşulları sebebiyle bu ülkedeki bazı öğrencilerin eğitimlerine devam edemediği belirtildi.

Açıklamada, eylül ayından bu yana Mısır'da okuyan 190 Katarlı öğrencinin, komisyona Mısır'ın yeni vize koşulları sebebiyle eğitimden men edildikleri ve bazılarının sınavlara alınmadıkları yönünde şikayette bulunduğu aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, bazı öğrencilerin Mısır'a giriş için gerekli şartları taşımalarına rağmen "güvenlik onayı" olmadığı gerekçesiyle havalimanlarından geri çevrildiği ifade edildi.

Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz, 5 Haziran'da Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn yönetimlerinin Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleriyle başlamıştı.

Küçük kızın tesadüfen bulduğuna inanamayacaksınız
Teknoloji

Küçük kızın tesadüfen bulduğuna inanamayacaksınız

7 yaşındaki Naomi Vaughan adlı küçük kız ada çayı toplamak için gezinirken tesadüfen taşa benzer bir cisim buldu. Kızın tesadüfen bulduğu cismi inceleyen yetkililer ise cismin 65 milyon yıl öncesine ait soyu tükenmiş bir deniz omurgasızına ait olduğunu belirtti.
21 Mart Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu Sen Anlat Karadeniz mi?
Hayat

21 Mart Çarşamba reyting sonuçları: Diriliş Ertuğrul mu Sen Anlat Karadeniz mi?

21 Mart Çarşamba reyting sonuçları açıklandı. Total grubunda Sen Anlat Karadeniz birinci olurken; AB ve ABC1 grubunda liderin adresi yine değişmedi. Diriliş Ertuğrul tek başına yüzde 30 üstü izlenme payı elde etti. AB grubunda yüzde 37.69'luk başarı elde eden Diriliş Ertuğrul, neredeyse izleyicilerin yarısını ekran başına kilitledi. İşte 21 Mart Perşembe reyting sonuçları...
Cengiz Ünder'le ilgili Barcelona iddiası
Spor

Cengiz Ünder'le ilgili Barcelona iddiası

FIFA Menajeri Bayram Tutumlu, Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu'nun Cengiz Ünder'i yakından takip ettiğini söyledi.
Polis memuru kendisini kaza ile vuran meslektaşıyla evlendi
Gündem

Polis memuru kendisini kaza ile vuran meslektaşıyla evlendi

Antalya'da görev yapan polis memuru Ceren Ekinci, 10 ay önce silahından kaza ile çıkan kurşunun başına isabet etmesi sonucu yaralanmasına neden olan meslektaşı Taha Yasin Gül ile dünyaevine girdi. Polis çiftin gelin arabası ise TOMA oldu.
2018 en güzel Regaib Kandili mesajları!
Gündem

2018 en güzel Regaib Kandili mesajları!

Üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaib Kandili bu gece idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek Regaib Kandili'nde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, kısa Kandil mesajlarını derledik. İşte 2018 Regaib Kandili mesajları ve sözleri…