Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Mısırla karşılıklı ziyaret dönemi

Mısır’la karşılıklı ziyaret dönemi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mısır ile ilişkilerde başlayan yeni dönemde karşılıklı ziyaret ve görüşmelerin olabileceğini söyledi. Mısır’a büyükelçi atanması konusunun henüz görüşülmediğini belirten Çavuşoğlu, konunun bakan yardımcıları düzeyindeki toplantıda gündeme gelebileceğini açıkladı. Çavuşoğlu bugün Ankara’da Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile bir araya gelecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Mısır’la karşılıklı ziyaret dönemi
Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısır ile ilişkilerde yeni bir dönemin başladığına işaret ederek bu çerçevede, karşılıklı ziyaret ve görüşmelerin olabileceğini kaydetti.

Mısır Dışişleri Bakanı Şükri: Türkiye’nin adımlarını takdir ediyoruz
DÜNYA
Mısır Dışişleri Bakanı Şükri: Türkiye’nin adımlarını takdir ediyoruz
  • Çavuşoğlu, Mısır ile ilişkiler hakkında, “Yeni dönemde karşılıklı ziyaretler de olabilir, görüşmeler de olabilir” açıklamasında bulundu. İki ülke arasında dışişleri bakan yardımcıları düzeyinde bir toplantı yapılacağını duyuran Çavuşoğlu, planlamanın sürdüğünü, tarihin henüz belli olmadığını söyledi. Mısır’a büyükelçi atanması konusunun henüz görüşülmediğini kaydeden Çavuşoğlu, konunun bakan yardımcıları düzeyine yapılacak toplantıda gündeme gelebileceğini ifade etti.

Mısır, Akdeniz’de anlaşmaya yaklaştı
DÜNYA
Mısır, Akdeniz’de anlaşmaya yaklaştı

Çavuşoğlu, Rusya’nın Türkiye’ye yönelik uçuşları kısıtlama kararına ilişkin ise bu durumun ister istemez turizmi etkileyeceğine işaret ederek “Rusya’nın kararında siyasi bir gerekçe görmüyoruz” diye konuştu. Kararın, Rusya Sağlık Bakanlığı’nın raporu doğrultusunda alındığını ifade eden Çavuşoğlu, “Ruslar da gelmeyi çok istiyorlar, karar sağlık nedenleriyle alındı” değerlendirmesinde bulundu. Çavuşoğlu, uçuşların tekrar başlatılmasına ilişkin çalışmaların yürütüldüğünü kaydetti.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.