Dünya Moskovada Esed pazarlığı

Moskova'da Esed pazarlığı

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun Rusya ziyareti sırasında gizli bir anlaşma yapıldığı iddia edildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İsrail Başbakanı Netanyahu ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin
İsrail Başbakanı Netanyahu ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

İsrail merkezli Haaretz gazetesinin haberine göre, İsrail, Rusya’nın Suriye’deki İran etkisini kırması koşuluyla, Esed rejimini hedef almaktan vazgeçecek. İsrail Başbakanı Netanyahu ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmesiyle eş zamanlı gerçekleşen İsrail ordusunun Suriye’de 3 askeri hedefe yönelik saldırısı da Moskova’ya yönelik bir mesaj olarak değerlendirildi. Uyarısını uygulamalı olarak Putin’e ileten Netanyahu, güvencesini alarak ülkesine döndü. Putin ülkesiyle İsrail arasındaki ilişkiyi, “Genel olarak ikili ilişkiler çok olumlu ilerliyor. Bu durum aynı zamanda siyasi ilişkiler için de geçerlidir. Askeri ilişkiler iyi bir düzeyde gelişmekte. Bu iyi düzey insani alanlar için de geçerlidir” sözleriyle değerlendirdi.

  • Velayeti’yi kabul etti
  • Moskova’dan ayrılırken gazetecilere açıklamalarda bulunan Netanyahu, Washington ile tam koordinasyon halinde hareket ettiklerini söyledi. Putin'le görüşmeyi 16 Temmuz'da gerçekleşecek ABD-Rusya zirvesinin öncesine denk getirdiklerini ifade eden Netanyahu, "ABD ile tam şeffaflık içinde hareket ediyoruz" dedi. Öte yandan, Rus lider Putin'in, Netanyahu'nun hemen ardından İran dini lideri Ali Hamaney'in UUluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti'yi Novo-Ogarevo Başkanlık Rezidansı’nda kabul etmesi de dikkat çekti.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.