Dünya Nijeryada çetelerin iletişimini kesen ordu 250 kişiyi etkisiz hale getirdi

Nijerya'da çetelerin iletişimini kesen ordu 250 kişiyi etkisiz hale getirdi

Nijerya'da silahlı çetelerle mücadele kapsamında geçen ay ülkenin kuzey bölgesinde iletişim hatlarının kesilmesinin ardından en az 250 çete üyesinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Nijeryada 250 silahlı çete üyesi öldürüldü
Foto/arşiv

Genelkurmay Başkanı Lucky İrabor, yaptığı açıklamada, silahlı çetelerle mücadele kapsamında geçen ay Zamfara, Katsina ve Niger eyaletlerinde tüm iletişim hatlarının kesildiğini belirtti.

İrabor, bu bölgede en az 250 çete üyesinin etkisiz hale getirildiğini, 600'den fazla çete üyesinin de yakalandığını kaydetti.

Nijerya ordusu, silahlı kişilere yönelik başlattığı operasyonlarda 3 Eylül'de Zamfara Katsina ve Niger eyaletlerindeki tüm iletişim hatlarını kesmişti.

Bölgeler, zaman zaman hayvancılıkla meşgul olan Fulaniler ile çiftçilikle geçinen bazı kabileler arasında şiddetli çatışmalara sahne oluyor.

Hayvanlarını otlatmak için ülkenin güneyine göç eden Fulaniler, çiftçilerin hayvanlarını çalmaya çalıştığını ve kendilerine saldırdığını iddia ediyor.

DEAŞ Afganistan’da düzenlenen terör eylemini üstlendi
DÜNYA
DEAŞ Afganistan’da düzenlenen terör eylemini üstlendi

Latin Amerika’ya
Genç TİM çıkarması
EKONOMİ
Latin Amerika’ya Genç TİM çıkarması

Aliyev’den ağır suçlama: İran, Karabağ’da uyuşturucu hattı kurdu
DÜNYA
Aliyev’den ağır suçlama: İran, Karabağ’da uyuşturucu hattı kurdu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.