Dünya Polonya milli silahlarımıza talip

Polonya milli silahlarımıza talip

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyaret kapsamında gittiği Polonya’da Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ile önce baş başa görüştü, ardından heyetler arası görüşmeye başkanlık etti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Polonya milli silahlarımıza talip
Hulusi Akar-Mariusz Blaszczak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyaret kapsamında gittiği Polonya’da Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ile önce baş başa görüştü, ardından heyetler arası görüşmeye başkanlık etti. Görüşmelerin ardından iki bakan, Polonya Savunma Bakanlığında ortak basın toplantısı düzenledi. Akar, “Amacımız ülkelerimizin ve bölgenin güven ve istikrar içinde olmasıdır. Buna katkı sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

HEYET TÜRKİYE’YE GELECEK

Polonya Savunma Bakanı Blaszczak, “İki ülke arasında sadece NATO içinde değil farklı alanlarda da iş birliği söz konusu” dedi. Türkiye ve Polonya arasındaki askeri iş birliğinin sadece savunma sanayisi ile sınırlı olmadığını, eğitim alanında da önemli iş birliği bulunduğunu dile getiren Blaszczak, bunun daha da artacağına yönelik inancını ifade etti. Blaszczak, “Yakında Polonya’dan bir heyet, silah sistemleri satın alınması ve teknolojik tecrübe paylaşımı için tekrar Türkiye’ye gidecek.” diye konuştu.

Dünya silahlarımız için sıraya girdi: Avrupa'dan Uzak Doğu ve Afrika'ya
TEKNOLOJİ
Dünya silahlarımız için sıraya girdi: Avrupa'dan Uzak Doğu ve Afrika'ya

Alman ARD kanalından Türk silah sanayisine büyük övgü
DÜNYA
Alman ARD kanalından Türk silah sanayisine büyük övgü

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.