|

Prens Philip ehliyetini polise teslim etti

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip, Sandringham'daki kraliyet evinin yakınlarında trafik kazası geçirmesinin ardından ehliyetini gönüllü olarak polise teslim etti. Philip, "Bundan sonra özel şoför kullanacağım" dedi.

Yeni Şafak
08:53 - 11/02/2019 Pazartesi
Güncelleme: 08:57 - 11/02/2019 Pazartesi
IHA
Prens Philip, geçtiğimiz ay kaza yapmıştı.
Prens Philip, geçtiğimiz ay kaza yapmıştı.

İngiltere'de geçtiğimiz ay trafik kazası geçiren İngiltere Kraliçesinin 97 yaşındaki eşi Prens Philip'in ehliyetini gönüllü olarak polise teslim ettiği ve artık özel şoför kullanacağı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde İngiltere Kraliçesinin 97 yaşındaki eşi Prens Phillip, Sandringham'daki konutunun yakınında trafik kazası geçirmiş ve yara almadan kurtulmuştu.

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, dikkatli bir düşünme sürecinden sonra Prens Philip'in ehliyetini gönüllü olarak polise teslim ettiği açıklandı. Ayrıca polisten, Prens Philip’in emniyet kemersiz araç kullanırken çekilen fotoğrafı yüzünden “uygun bir dille” uyarıldığı ifade edildi. Philip’in çarptığı aracın sürücüsü Emma Fairweather’ın bileği kırılmıştı. Philip, alçak seviyedeki güneş nedeniyle yolu göremediğini söylemiş ve kazanın ardından Fairweather'a bir özür mektubu yollamıştı.

#Philip
#Prens
#Buckingham Sarayı
5 yıl önce