Dünya Rusyainterneti uzaydanalacak

Rusya interneti uzaydan alacak

Rusya Federal Uzay Ajansı’nın (Roscosmos) CEO’su Dmitry Rogozin, Sphere programı ile Rusya’nın internetini uzaydan alacağını açıkladı

Abone Ol Google News
Dış Haberler Yeni Şafak
Rusya interneti uzaydan alacak
Arşiv

Rusya Federal Uzay Ajansı’nın (Roscosmos) CEO’su Dmitry Rogozin, Sphere programı ile Rusya’nın internetini uzaydan alacağını açıkladı. Rus haber ajansı TASS’a konuşan Rogozin, “İlerleme planladığımız gibi olursa, Rusya 2024’te interneti uzaydan alacak” ifadelerini kullandı. Rogozin, program için devlet tarafından ilk ödemelerini aldıklarını ve önümüzdeki yıl Sphere için yedi milyar ruble (1 milyar 65 milyon 424 bin Türk lirası) tahsis edileceğini belirtti.

Rusya uzaya insansız kargo aracı gönderdi
FOTOĞRAF 9
Title
Kazakistan’daki Baykonur Uzay Üssü’nden TSİ ile 03.00’te gerçekleştirilen fırlatma, Rusya Federal Uzay Ajansının (ROSCOSMOS) resmi sitesinde canlı yayınlandı.
Title
560 kilogram yakıt, 420 litre içme suyu ve 1490 kilogramlık teknik malzeme taşıyan Progress MS-18 kargo aracının, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) 30 Ekim’de TSİ ile 04.34’te ulaşması bekleniyor.
Title
UUİ; ROSCOSMOS, Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Kanada Uzay Ajansı (CSA) ve Japon Uzay Araştırma Ajansının (JAXA) ortak iş birliğiyle kurulmuştu.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Rusya uzaya insansız kargo aracı gönderdi
Rusya'nın Progress MS-18 insansız kargo aracı, Baykonur Uzay Üssü'nden Uluslararası Uzay İstasyonu'na fırlatıldı. Kargo aracının, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) 30 Ekim'de TSİ ile 04.34'te ulaşması bekleniyor.

Rusya'nın füze denemesi ABD'yi endişelendirdi: Uzayı tehlikeye atıyor
DÜNYA
Rusya'nın füze denemesi ABD'yi endişelendirdi: Uzayı tehlikeye atıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.