Dünya Rusyadan Zelenskiye sağduyu önerisi

Rusya'dan Zelenskiy'e sağduyu önerisi

Rusya Başbakanı Medvedev, yeni Ukrayna yönetimine sağduyu çağrısında bulunarak, "Ukrayna'daki tüm politik gerçekleri dikkate alan, dürüst, pragmatik ve sorumlu bir yaklaşıma ihtiyaç var. Bu yüzden en önemlisi yeni Ukrayna yönetimine sağduyu çağrısında bulunmaktır" ifadesini kullandı.

Haber Merkezi AA
Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev.
Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev.

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, yeni Ukrayna yönetimine sağduyu çağrısında bulunarak "Ukrayna ile Rusya arasında daha iyi bir etkileşim için hala şans var." dedi.

  • Medvedev, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, komedyen Vladimir Zelenskiy'in Ukrayna devlet başkanlığı seçimlerindeki zaferini değerlendirdi.

Yeni yönetime sağduyu çağrısında bulunan Medvedev, "Ukrayna ile Rusya arasında daha iyi bir etkileşim için hala şans var. Bunun için ne lazım? Öncelikle ülkenin doğusundaki durum dahil, Ukrayna'daki tüm politik gerçekleri dikkate alan, dürüst, pragmatik ve sorumlu bir yaklaşıma ihtiyaç var. Bu yüzden en önemlisi yeni Ukrayna yönetimine sağduyu dilemektir. Elbette ülkemiz halkları arasındaki derin ilişkilerin değerini anlamak, siyasi konjonktürün üstünde olmalıdır." ifadelerini kullandı.

Medvedev, Rusya ile Ukrayna arasında öldürülen ekonomik etkileşimin yeniden canlandırılmasının milyonlarca Ukraynalının sosyal problemlerinin de çözülmesi anlamına geleceğini belirtti.

Ukrayna'da dün yapılan ikinci tur devlet başkanlığı seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre Zelenskiy, mevcut Devlet Başkanı Petro Poroşenko karşısında yüzde 73 ile seçimi kazandı.

Ukrayna’da seçimi komedyen Zelenskiy kazandı
DÜNYA
Ukrayna’da seçimi komedyen Zelenskiy kazandı

Ukrayna’da halk ikinci kez sandık başına gidiyor
DÜNYA
Ukrayna’da halk ikinci kez sandık başına gidiyor

Ukrayna yeniden sandık başında
DÜNYA
Ukrayna yeniden sandık başında

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.