Dünya Savunma Bakanı istifa etti

Savunma Bakanı istifa etti

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, dün düzenlediği basın toplantısında istifa ettiğini açıkladı. Avigdor Lieberman, önderlik ettiği “İsrail Evimiz Partisi”ni öğle saatlerinde özel toplantıya çağırdı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Savunma Bakanı istifa etti
​İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman

Bakan Lieberman parti toplantısının ardından basın mensuplarının karşısına çıktı. Lieberman, savunma politikalarının istediği gibi gitmemesi üzerine istifa ettiğini açıkladı. Hükümetin Gazze politikasına sert eleştiriler yönelten Liberman, "Filistinli gruplarla İsrail arasında dün sağlanan ateşkes, teröristlere teslim olmaktan başka bir anlam taşımıyor" ifadesini kullandı. Lieberman'ın Hamas ile İsrail arasında önceki gün sağlanan ateşkese karşı olduğu ve Gazze'ye saldırıların devam etmesini istediği biliniyor. Lieberman'ın açıklaması sonrası İsrail’deki 5 partili ittifak hükumetinin dağılarak erken seçime gidilmesi bekleniyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.