Dünya Taliban Gazneye saldırıyor

Taliban Gazne'ye saldırıyor

Taliban militanları Afganistan'ın Gazne şehrine saldırıya geçti. Gazne Valiliği sözcüsü Muhammed Aref Nuri, destek gücünün Gazne'ye ulaştığını vurgulayarak militanları geri püskürtmeye çalıştıkları bilgisini paylaştı.

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

Taliban militanlarının, Afganistan'ın tarihi kentlerinden Gazne'ye dört koldan saldırdığı bildirildi. Gazne Valiliği sözcüsü Muhammed Aref Nuri, militanların sabahın erken saatlerinde kent merkezine saldırı başlattığını belirtti.

Çatışmanın kent merkezine yakın bir bölgede sürdüğünü anlatan Nuri, birçok militanın öldürüldüğünü kaydetti. Nuri, destek gücünün Gazne'ye ulaştığını vurgulayarak, militanları geri püskürtmeye çalıştıkları bilgisini paylaştı.

Çatışmalar nedeniyle Gazne-Kabil ana caddesinin trafiğe kapatıldığı aktarıldı. Taliban'dan yapılan açıklamada ise saldırı sonucu militanların kent merkezine girdiği ve çok sayıda askeri öldürdüğü iddia edildi.

Afganistan'da intihar saldırısı: 3 NATO askeri öldü
DÜNYA
Afganistan'da intihar saldırısı: 3 NATO askeri öldü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.