Dünya Tek tabutta 22 kurban Bosna savaşında öldürülen Ramonun cenazesi üçüncü kez kılındı

Tek tabutta 22 kurban: Bosna savaşında öldürülen Ramo'nun cenazesi üçüncü kez kılındı

Bosna Hersek'te, 1992-1995'teki savaşta öldürülen ve kimlik tespiti imkansız olan 22 kurbana ait kemik kalıntıları, tek tabutun içerisinde Vitez Şehitliği'ne defnedildi. Ramo Osmancevic'in cenaze namazı üçüncü kez kılındı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Tek tabutta 22 kurban: Bosna savaşında öldürülen Ramonun cenazesi üçüncü kez kılındı
Bosna'da Cenaze Namazı

Bosna Savaşında yaşanan ağır acıların etkisi hala devam ediyor.

Bosna Hersek'in orta kesimlerinde 1993'te öldürülen ve 1998'de Mostar'daki toplu mezar kazılarında bulunan iskelet kalıntılarının boyutları nedeniyle DNA analizi yapılamadığı belirtilirken, kemiklerin, Vitez Şehitliği'ne daha önce defnedilen kurbanlara ait olduğu düşünülüyor.

Bosna'da cenaze namazı
Bosna'da cenaze namazı

  • Vitez'deki Ahmet Aga Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından, kemik kalıntıları tek bir tabutla toprağa verildi.

"Bilim, kemik kalıntılarının kimlik tespitinin imkansız olduğunu söylüyor."

Cenaze namazını kıldıran Vitez İslam Birliği Meclisi Başimamı Omer Sikira, alışık olmadıkları bir cenazeyi toprağa verdiklerini belirterek, "Bilim, kemik kalıntılarının kimlik tespitinin imkansız olduğunu söylüyor. Bizler aralarında 12 çocuğun bulunduğu 22 Boşnak'a ait olduklarına eminiz." dedi.

"Üçüncü cenazesi kılındı"

Babası Ramo'nun kemik kalıntılarını daha önce de toprağa veren Sifet Osmancevic babasının 79 yaşında öldürüldüğünü belirterek, "Bulunan kemiklerini 2014'te toprağa verdik. Sonra diğer kemikleri bulundu. Şimdi de üçüncü cenazesi kılındı. Çok üzücü." ifadelerini kullandı.

Bosna Hersek’te halk genel seçim için sandık başında
DÜNYA
Bosna Hersek’te halk genel seçim için sandık başında

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek’in merhum lideri Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret etti
FOTOĞRAF 15
Title
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balkan turunun ilk ziyareti çerçevesinde geldiği Bosna Hersek’te ziyaretlerine devam ediyor.
Title
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek Temsilciler Meclisi ve Halklar Meclisi Başkanlık Divanları üyeleri ile toplantısının ardından Bosna Hersek’in ilk Devlet Başkanı merhum Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret etti.
Title
Erdoğan, İzzetbegoviç’in kabrine çiçek bırakarak dua etti.
Title
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, kabir ziyareti sırasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Bosna Hersek Halklar Meclisi Başkanlık Divanı üyesi Bakir İzzetbegoviç eşlik etti.
Title
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek’in merhum lideri Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret etti
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek’in merhum lideri Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek ziyareti kapsamında Bosna Hersek'in ilk Devlet Başkanı merhum Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret etti


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.