Dünya Terörün sözcüsü susturuldu

Terörün sözcüsü susturuldu

Terör örgütü PKK’nın bir elebaşı daha, yanındaki adamı ile birlikte Irak’ın kuzeyinde düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Eser Irmak  (sol)  Seyithan Ayaz (sağ)
Eser Irmak (sol) Seyithan Ayaz (sağ)

Irak’ın kuzeyinde terör hareketlerini 24 saat takip eden Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı başarılı bir operasyona imza attı. Terör örgütünün 2 üst düzey yöneticisi Süleymaniye’den İran’a geçerken silahlı insansız hava aracıyla etkisiz hale getirildi.

Öldürülen teröristlerin kimliklerini terör örgütü açıkladı. Örgütten yapılan açıklamada KCK’nın sözde Dış İlişkiler Sözcüsü “Demhat Agit” kod adlı Seyithan Ayaz ile “Cemil Amed” kod adlı terörist Eser Irmak’ın “Süleymaniye’de havadan vurularak” öldürüldükleri belirtildi.

Ortadoğu'da Joker alarmı
DÜNYA
Ortadoğu'da Joker alarmı
TBMM Başkanlığına sunuldu: Terfiler, ödüller ve görevlendirmelere düzenleme
Gündem

TBMM Başkanlığına sunuldu: Terfiler, ödüller ve görevlendirmelere düzenleme

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.


2. Sınıf Emniyet Müdürünün bir üst rütbeye terfi için en az bekleme süresi bir yıldan iki yıla çıkarılıyor.


Bulundukları rütbede 5 yıl terfi edemeyen emniyet amiri ve emniyet müdürlerinin görev süresi, dört yıl uzatılabilecek.


Başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurları arasında yapılacak yazılı/sözlü sınavlarda başarılı olanlardan, Polis Akademisi Başkanlığınca düzenlenecek ilk derece amirlik eğitimini başarıyla bitirenler, Komiser Yardımcılığı rütbesine atanacak.


Denizli, Malatya, Elazığ ve Afyonkarahisar'da yaşanan depremlerden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla düzenleme yapılacak.
ÖSYM 2020 sınav takvimini açıkladı
Gündem

ÖSYM 2020 sınav takvimini açıkladı

ÖSYM’nin 2020 sınav takvimi, osym.gov.tr internet sitesinde açıklandı. Takvime göre 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 20-21 Haziran tarihlerinde yapılacak. KPSS Genel Yetenek Sınavı ise 19 Temmuz’da yapılacak. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 9 Ağustos’ta düzenlenecek. ALES-1 ise 3 Mayıs’ta.
Teröristi tutuklayın ve bize iade edin
Gündem

Teröristi tutuklayın ve bize iade edin

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, PKK-YPG’nin sözde komutanı Ferhat Abdi Şahin’in, ABD ve Almanya’ya seyahat edeceği bilgisi üzerine her iki ülkeden, teröristin tutuklanarak Türkiye’ye iade edilmesini istediklerini söyledi. Çavuşoğlu, Barış Pınarı Harekâtı ile PKK/YPG’nin oyununun bozulduğunu ve ABD ve Rusya’nın oluşan yeni statükoyu kabul ettiğini belirtti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.