Dünya Theresa Mayin konvoyuna araç daldı

İngiltere'de panik! Theresa May'in konvoyuna araç daldı

Theresa May'in konvoyuna araç daldı

İngiltere Başbakanı Theresa May'in konvoyuna araç daldı. Daha sonra olayın terörle bağlantısı olmadığı açıklandı. Geçtiğimiz günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a suikast girişimi iddiaları ortaya çıkmıştı. Dün ise İspanya Başbakanı Sanchez'e suikast engellenmişti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İngiltere Başbakanı Theresa May, arabasına doğru giderken.
İngiltere Başbakanı Theresa May, arabasına doğru giderken.

İngiltere Başbakanı Theresa May'in konvoyuna araç daldı.

Terörle bağlantısı yok

Kaza, konvoy bir anma törenine katılmak için seyir halindeyken meydana geldi. Aracın Mayi'in bulunduğu arabaya çarpmadığı bildirildi.

Konvoyda Belçika Başbakanı Charles Michel'in de olduğu aktarıldı. Kazada iki motosikletli polisin yaralandığı bildirildi. Olayın terörle bağlantılı olmadığı açıklandı.

Avrupa'da birkaç gündür üst üste panik yaşandı. Dün İspanya polisi, Başbakan Pedro Sanchez'e yönelik bir suikast girişiminin engellendiğini duyurdu. Katalan polis teşkilatı Mossos'tan yapılan yazılı açıklamada, "Başbakan Sanchez'i öldürmek isteyen kişinin Katalonya'nın Terrassa kentinde gözaltına alındığı" belirtildi.

Macron'a suikast girişimi

Önceki gün ise Fransa Güvenlik Hizmeti, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a suikast planlayan altı kişiyi gözaltına aldıklarını duyurdu. BFM TV, saldırganların aşırı sağcı olduğunu bildirdi.

Fransız güvenlik güçlerince yürütülen bir ön soruşturma sonucu tutuklanan altı kişinin cumhurbaşkanına karşı "şiddet içeren eylem" planladıklarından şüphelenildiği, ancak planlarının "kesinlik ve düzenden yoksun" olduğu söylendi.

Fransa'dan 'Macron'a suikast' açıklaması
DÜNYA
Fransa'dan 'Macron'a suikast' açıklaması

İspanya Başbakanı Sanchez'e suikast girişimi
DÜNYA
İspanya Başbakanı Sanchez'e suikast girişimi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.