Dünya Tunus halkı darbeye karşı sokaklarda

Tunus halkı darbeye karşı sokaklarda

Tunus'ta, Cumhurbaşkanı Kays Said’in Başbakan Hişam El-Meşişi’yi görevden alması ve meclisi dondurması kararına karşı ilk büyük gösteri gerçekleştirildi. Binlerce Tunuslu başkentte sokaklara döküldü. Göstericiler, Said’in kararlarını iptal etmesini istedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Tunus halkı darbeye karşı sokaklarda
Göstericiler, başkent Tunus’taki Belediye Tiyatro Binası önünde toplandı.

Tunus’ta halk, Cumhurbaşkanı Kays Said’in, 25 Temmuz’da 30 günlüğüne aldığı ve 26 Ağustos’ta süresini uzattığı yasama, yürütme ve yargı alanındaki tüm yetkileri elinde toplamasına imkan tanıyan istisnai kararları protesto etmek için sokaklara döküldü.

İLK BÜYÜK GÖSTERİ

Said’in “darbe” olarak nitelendirilen kararlarına karşı düzenlenen ilk büyük gösteride, protestocular başkent Tunus’taki Belediye Tiyatro Binası önünde toplandı.

Cumhurbaşkanı Said’in 25 Temmuz’da aldığı kararları eleştiren göstericiler, "Darbeye hayır” ve “Özgür Tunus" sloganları attı.

Göstericiler ayrıca, Said’in kararlarının iptal edilmesini ve demokratik kazanımların korunmasını talep etti. Tunuslu güvenlik güçleri, gösterinin gerçekleştirildiği bölgede yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Tunus'a bu kötülüğü yapmayın
DÜNYA
Tunus'a bu kötülüğü yapmayın

Tunus’ta bu kez yargı darbesi
DÜNYA
Tunus’ta bu kez yargı darbesi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.