Dünya Tunusta BAE destekçileri iş başında İhvanı terör örgütü listesine alma talepleri reddedildi

Tunus'ta BAE destekçileri iş başında: İhvan'ı terör örgütü listesine alma talepleri reddedildi

Tunus Parlamento Ofisi, BAE destekli Özgür Anayasa Partisi tarafından Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan) terör örgütü listesine alınması için Parlamento Genel Kurulunda tartışılması amacıyla sunulan talebi reddetti.

Haber Merkezi AA
Tunus Parlamentosu.
Tunus Parlamentosu.

Parlamento Ofisi tarafından yapılan açıklamada, İhvan'ın terör örgütü olarak sınıflandırılması hedefiyle parlamentoda görüşülmesi için yapılan talebin incelendiği ve Genel Kurul oturumu gündemine alınmadığı belirtildi.

  • Açıklamada, Genel Kurul gündemine alınmamasının iç tüzüğe aykırı olduğu ve sunulan talepte "yeni terör suçu" sınıflandırması bulunduğu bunun da yasama alanına girdiği ifade edildi.

Konuya ilişkin daha önce açıklamalarda bulunan Nahda Hareketi Milletvekili Seyyid el-Fircani, konunun Tunus'u hiçbir şekilde ilgilendirmediğini bunun yurtdışı kaynaklı ajandalardan ibaret, saf ve boş bir konu olduğunu söylemişti.

TUNUS'TA BAE PLANI

  • Birleşik Arap Emirlikleri son dönemde Nahda Hareketi lideri Raşid El Gannuşi hakkında kara propagandalara imza atıyordu. Tunus parlamentosunda İhvan karşıtı lobi faaliyetlerine destek veren BAE, aynı zamanda Türkiye-Tunus ilişkilerinden de rahatsız.

Tunus'ta siyasi kaos planına Nahda'dan tepki: Meclis feshedilmeyecek
DÜNYA
Tunus'ta siyasi kaos planına Nahda'dan tepki: Meclis feshedilmeyecek
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.