Dünya Türk askeri gelince korktular

Türk askeri gelince korktular

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanlığı'na bağlı Mahmur-Güver Cephesi Komutanı Sirvan Barzani, teröristlerin son dönemlerde artan saldırıları, Türk askerlerinin Peşmerge'yi eğitmesi ile İslam ittifakının örgüt üzerindeki etkilerini değerlendirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türk askeri gelince korktular
Terörler mücadelerinde yabancı güçlerinin deteğinin önemli olduğunu belirten Barzani yabancı eğitmenler sayesinde peşmergenin ağır silahları kullanmayı öğrendiğini söyledi.

SALDIRILAR ARTMAYA BAŞLADI

Son dönemlerde, Peşmerge'ye karşı saldırıların arttığına dikkati çeken Barzani, “Bunun arkasında birkaç faktör vardır. Birincisi, kış mevsimindeki hava değişikliğinden istifade ederek cephelerimize sızmaya çalışıyorlar. İkincisi, Şengal'de (Sincar) tarihi bir yenilgiye uğradılar. Üçüncüsü ve en önemli faktör ise, Türk askerin Musul'daki Başika eğitim üssüne konuşlanmasıdır. Türk askerinin Başika kampına konuşlanmasından hemen sonra saldırılar artmaya başladı. Türk askerlerinin Başika'daki eğitim üssüne geçmesi, IŞİD'i çok korkutuyor” değerlendirmesinde bulundu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.