Dünya Türkiye ve Arnavutluk yakın dosttur

Türkiye ve Arnavutluk yakın dosttur

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Yunan gazetesi Nea’nın, “Türkiye’nin Batı Balkanlar’daki rolünün endişe yarattığı”nı ima eden sorusuna sert çıktı: Türkiye, Arnavutluk’un yakın dostudur ve ortaklığımızı güçlendirmek istiyoruz. Türkiye’nin Batı Balkanlar’ın Avrupa rotasını bozmaya çalışması söz konusu değil.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Türkiye ve Arnavutluk yakın dosttur
Arnavutluk Başbakanı Edi Rama

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Türkiye’nin bölgedeki rolünün endişe yarattığını ileri süren Yunan gazetesine haddini bildirdi.

Nea gazetesinin “Türkiye’nin Batı Balkanlar’ı Avrupa Birliği’nden uzaklaştırdığını” iddia eden ve “Türkiye’nin bölgedeki rolünün endişe yarattığını” ima eden sorusuna cevap veren Rama, Türkiye’yi herhangi bir istikrarsızlaştırma eylemiyle bağdaştıracak hiçbir şey bulunmadığını söyledi.

Rama, “Türkiye’nin Arnavutluk’un, Yunanistan ve İtalya’nın stratejik ortağı olduğunu biliyorum. Türkiye, Arnavutluk’un yakın dostudur ve ortaklığımızı güçlendirmek istiyoruz. Türkiye’nin Batı Balkanlar’ın Avrupa rotasını bozmaya çalışması söz konusu değil“ dedi.

Arnavutluk stratejik ortak
GÜNDEM
Arnavutluk stratejik ortak

Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'taki temaslarını sürdürüyor
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'taki temaslarını sürdürüyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.