Dünya Üç Kardeş 2021 tatbikatı sona erdi

'Üç Kardeş 2021' tatbikatı sona erdi

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetlerinin katılımıyla düzenlenen “Üç Kardeş 2021” tatbikatının kapanış töreni gerçekleştirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Üç Kardeş 2021 tatbikatı sona erdi
Kapanış töreni gösterilerin ardından sona erdi.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetlerinin katılımıyla düzenlenen “Üç Kardeş 2021” tatbikatının kapanış törenine, Azerbaycan Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Hikmet Mirzeyev, Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Pakistan Silahlı Kuvvetleri Güvenlik ve Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Tümgeneral Mümtaz Hüseyn katıldı.

İHA

Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan milli marşlarının okunmasından ardından Azerbaycan Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Hikmet Mirzeyev konuşma yaptı. Ortak tatbikatların tamamlanmasından dolayı askerleri tebrik eden Mirzeyev, “Katılımcılar yüksek beceriler gösterdiler ve görevleri başarıyla tamamladılar. Eminim tatbikatlar sırasında becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra mesleki hayatınız için çok faydalı olacak fikir ve deneyim alışverişinde bulunma fırsatınız olmuştur. Ortak tatbikatlar, halklarımız arasındaki dostluk ve ülkelerimiz arasındaki yakın işbirliğinin bir örneğidir. Üç kardeş ülkenin askerlerinin talim sahasında bir arada olmaları ve omuz omuza görev yapmaları hepimizi gururlandırdı” diye konuştu.

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan'dan ortak tatbikat: 'Üç Kardeş 2021' yarın başlıyor
GÜNDEM
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan'dan ortak tatbikat: 'Üç Kardeş 2021' yarın başlıyor

İHA

Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan törende yaptığı konuşmada, “Üç Kardeş-2021” tatbikatının başarıyla tamamlandığını vurgulayarak, “Aramızdaki kardeşlik bağları çok güçlüydü ve büyümeye devam edecek. Üç ülkenin özel kuvvetleri arasında karşılıklı işbirliği, eğitim ve öğretim faaliyetleri devam edecektir” dedi.

İHA

Pakistan Silahlı Kuvvetleri Güvenlik ve Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Tümgeneral Mümtaz Hüseyn ise “Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan’dan gelen özel kuvvet askerlerinin kardeşlerin omuz omuza verdiği ortak tatbikata şahit olmak benim için büyük bir onur ve gururdur. Tatbikat sırasında özel kuvvetlerin gösterdiği profesyonellik takdire şayandır. Üç Kardeş-2021 tatbikatı amacına ulaşılmıştır” ifadelerini kullandı.

İHA

Konuşmaların ardından eğitimlere katılan askeri personele hediyeler takdim edildi ve bundan sonraki görevlerinde başarılar dilendi.

İHA

Kapanış töreni, müzik ve dans gösterilerinin ardından sona erdi.

'Üç kardeş' Bakü'de: Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan özel kuvvetlerinden ortak tatbikat
FOTOĞRAF 7
Title
Üç Kardeş 2021 ismi verilen tatbikat öncesinde düzenlenen törende üç ülkenin milli marşları seslendirildi, bayrakları göndere çekildi.
Title
Azerbaycan Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Hikmet Mirzeyev, törende yaptığı konuşmada, Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan'ın yakın dost ve kardeş ülkeler olduklarını, bu ilişkilerin merkezinde üç ülke halklarının yakınlığının yattığını kaydetti.
Title
Mirzeyev, Azerbaycan'ın 27 Eylül 2020'de Ermenistan silahlı kuvvetlerine karşı başlattığı 44 günlük karşı taarruzun ilk gününden itibaren Türkiye ve Pakistan'ın Azerbaycan'a gösterdiği dayanışma ve desteğin bunun kanıtı olduğunu vurguladı.
Title
Üç ülkenin ilişkilerini daha da güçlendirmek ve geliştirmek için önemli adımlar attığını belirten Mirzeyev, Üç Kardeş 2021 tatbikatının, üç ülkenin askerleri arasında geniş bir deneyim ve görüş alışverişi ve mesleki eğitimlerinin daha da iyileştirilmesine büyük katkı sağlayacağına emin olduğunu söyledi.
Title
Tören, müzik ve dans gösterileriyle devam etti.
Title
Üç Kardeş 2021 tatbikatı 20 Eylül'e kadar sürecek.
Title
'Üç kardeş' Bakü'de: Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan özel kuvvetlerinden ortak tatbikat
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan özel kuvvetleri Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de ortak askeri tatbikata başladı. Ortak tatbikata "Üç Kardeş 2021" ismi verildi.


Azerbaycan'da 'Üç Kardeş 2021' tatbikatında silahlar ateşlendi
OYNAT 01:12
Azerbaycan'da 'Üç Kardeş 2021' tatbikatında silahlar ateşlendi
Azerbaycan'ın ev sahipliğinde Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetlerinin katılımıyla dün başlayan 'Üç Kardeş 2021' tatbikatı devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, başkent Bakü'de Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetlerinin katılımıyla yapılan Üç Kardeş 2021 tatbikatının çeşitli silahlarla yapılan atışlarla devam ettiği belirtildi. Açıklamada, tatbikata uygun olarak askerlerin otomatik silah, keskin nişancı tüfeği ve bomba atar kullanarak atış yaptıkları bildirildi.


Azerbaycan'daki 'Üç Kardeş 2021' tatbikatından yeni görüntüler
OYNAT 01:46
Azerbaycan'daki 'Üç Kardeş 2021' tatbikatından yeni görüntüler
Azerbaycan'ın ev sahipliğinde Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetlerinin katılımıyla düzenlenen 'Üç Kardeş 2021' tatbikatı çıkarma operasyonlarıyla sürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, başkent Bakü'de Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetlerinin katılımıyla yapılan 'Üç Kardeş 2021' tatbikatının havadan, sudan ve karadan yapılan çıkarma operasyonlarıyla devam ettiği belirtildi. Tatbikat planına uygun olarak operasyon alanına havadan, sudan ve karadan çıkarma yapan özel kuvvet askerleri, düşman hedeflerine arkadan yaklaşarak baskın yapma görevlerini başarılı bir şekilde icra etti.


İçişleri Bakanlığı duyurdu! Eren-7 Operasyonu'nda sıcak temas: İki terörist etkisiz hale getirildi
Gündem

İçişleri Bakanlığı duyurdu! Eren-7 Operasyonu'nda sıcak temas: İki terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen Eren-7 Operasyonunda; teröristlerle sağlanan temasda, bir Jandarma personelinin ağır yaralandığını duyurdu. Operasyon bölgesinde bir teröristin hava destekli operasyon ile bir teröristin ise çıkan çatışma sonucu ölü olarak ele geçirildiğini açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası camiada Soros ne ise Kavala o
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası camiada Soros ne ise Kavala o

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(F-35) Şu anda alt düzeyde görüşmeler söz konusu. Ama biz bu bir milyar 400 milyon dolarımızı öyle veya böyle alacağız" dedi. Erdoğan, "Uluslararası camiada Soros ne ise Kavala o. Bunlar para ile istedikleri yeri istedikleri gibi sallamaya çalışıyorlar. Bunların iyi takip edilmesi lazım" şeklinde konuştu. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "siyasi cinayetler işlenebilir" açıklamasına ilişkin, "Her şeyden önce ana muhalefetin başındaki zatın bu açıklamaları tamamen deli saçması. Ya siyaseti öğrenecek ya siyaseti öğrenecek. Bunun başka çıkışı yok" ifadelerini kullandı.
Turkish Cargo çeyrek asırdır kanser ilaçlarını taşıyor
Hayat

Turkish Cargo çeyrek asırdır kanser ilaçlarını taşıyor

Dünyanın en güçlü kargo uçuş ağına sahip olan Turkish Cargo, bu gücüyle Türkiye’nin ilaç ihracatına da katkı sağlıyor. Bayrak taşıyıcı hava kargo markası, 25 yılı aşkın süredir, 5 kıtada 50’den fazla ülkeye Türkiye’nin ilaç ve ilaç ürünleri kapsamındaki taşımalarını gerçekleştiriyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.